Lietuvoje

2020.03.03 14:11

Prokurorai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl šnipinėjimo: tarp apklaustųjų – Klaipėdos tarybos narė

atnaujinta 15.34
Ramūnas Jakubauskas, Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2020.03.03 14:11

Klaipėdos apygardos prokuratūra antradienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl šnipinėjimo. Pasak prokuratūros, jis pradėtas įvertinus Valstybės saugumo departamento pateiktus duomenis. Šiuo metu keli asmenys yra apklausiami, vienas asmuo sulaikytas.

Šią informaciją prokuratūra išplatino po to, kai viešumoje pasirodė žinios apie antradienį Klaipėdoje galbūt sulaikytą Klaipėdos miesto tarybos narę, visuomeninio rinkimų komiteto „Titov ir teisingumas“ atstovę Elą Andrejevą.

Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė BNS patvirtino,kad tarp apklausiamų asmenų yra ir Klaipėdos tarybos narė.

Pasak prokuratūros, atliekant šį ikiteisminį tyrimą antradienį įvairiuose Lietuvos miestuose buvo atliktos kratos bei poėmiai.

„Atsižvelgiant į tai, kad tyrimas yra pradinėje stadijoje bei tai, kad tiriamas įtartas šnipinėjimo atvejis, detalesnė informacija šiuo metu negali būti pateikta“, – praneša prokuratūra.

Apie E. Andrejevos sulaikymą antradienį pranešęs jos politinis bendražygis Viačeslavas Titovas BNS sakė, kad politikė iš savo namų išvežta 7 valandą ryto.

Jis teigė nuvykęs į policiją sužinoti, ar politikė buvo sulaikyta policijos pareigūnų ir gavęs tokį patvirtinimą.

„Dabar policijoje atvažiavome ir norime sužinoti – čia policija buvo ar kokie nors nusikaltėliai? Niekas negali pasakyti“, – kalbėjo V. Titovas.

Pasak jo, atvykę žmonės pasiėmė visus tarybos narės namuose buvusius telefonus.

Feisbuke uostamiesčio politikas rašė iš E. Andrejevos motinos išgirdęs, jog atvykusios dvi moterys ir trys vyrai pasiėmė kompiuterį ir kažkokius popierius bei kelis pakelius cigarečių.

Vėliau V. Titovas BNS sakė iš policijos sulaukęs patvirtinimo, kad E. Andrejeva yra sulaikyta policijos pareigūnų.

„Policija atsakė mums, kad ji pas policiją sulaikyta, bet kitos informacijos nepasakė“, – teigė jis.

Policija nukreipia į prokuratūrą, ši – tyli

Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė iš pradžių BNS patvirtino, kad uostamiesčio politikė buvo sulaikyta, tačiau vėliau teigė to patvirtinti negalinti ir nukreipė į prokurorus.

Tą patį teigė ir Klaipėdos apskrities policijos viršininko pavaduotojas Raimondas Vaitkevičius.

„Visą informaciją šiandien pateiks Generalinė prokuratūra (...) Atleiskit, žinokit, negaliu teikti jokios informacijos, kadangi tyrimui vadovauja prokuratūra“, – BNS sakė vienas iš uostamiesčio policijos vadovų.

Prokuratūros atstovė Ignė Rotautaitė-Pukenė BNS antradienį po pietų teigė neturinti jokios informacijos apie įvykį.

Apie tai, kad tyrimą kuruoja prokuratūra ir ji turėtų pateikti daugiau informacijos, BNS informavo ir Valstybės saugumo departamento atstovė Aurelija Katkuvienė.

Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė antradienį po pietų žadėjo pasidomėti situacija, ji teigė derinanti atsakymą žiniasklaidai, kurį žada pateikti vėliau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.