Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.24 20:39

S. Skvernelis: diskusijos apie pabėgėlius Lietuvoje – buitinio lygio

Seime diskutuojant apie pabėgėlius, vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pareiškė, kad diskusijos Lietuvoje – buitinio lygio. Pasak ministro, dauguma viešojoje erdvėje pasirodančių teiginių neatitinka tikrovės. Seimo opozicijos ir kai kurių valdančiųjų partijų atstovai teigė, kad Lietuva neturi net integracijos plano, o vyriausybė į pabėgėlių problemą esą žiūri pro pirštus.  

Kitais metais į Lietuvą turėtų būti perkelti 505 pabėgėliai, šį skaičių pateikęs premjeras taip pat pabrėžė, kad pagal apklausas 51 proc. Lietuvos gyventojų pritartų pabėgėliams mūsų šalyje. Vyriausybės vadovo teigimu, kelios ministerijos dirba, kad atvykusių pabėgėlių integracija būtų sėkminga.

„Rengiantis priimti perkeliamus pabėgėlius padidintas vietų skaičius centre Rukloje. Anksčiau buvo 80 vietų, o šiuo metu yra 160. Planuojama sutrumpinti pabėgėlių buvimo laiką priėmimo centre Rukloje. Jeigu anksčiau buvo laikoma nuo 8 iki 12 mėnesių, tai siūloma sutrumpinti laikotarpį iki 3 mėnesių“, – apie pasikeitimus pasakoja Algirdas Butkevičius.

„Diskusija apie pabėgėlius  šiandien apipinta įvairiomis baimėmis“, – sako vidaus reikalų ministras. Pasak jo, įsivaizduojame, kad atvyks vieni teroristai, žmogžudžiai arba, geriausiu atveju, vagys.

„Požiūris tas, kad diskusijų lygis nuleistas visiškai į buitinį lygį. Mes šiandien diskutuojame įvairiais kanalais apie tai, kiek pabėgėlių atvyks, kiek eurų jie gaus, kokiam nušiurusiam bute gyvens. Sunku suvokti, kas yra pasakyta ir ištransliuota savivaldybių merams, pačioms savivaldybėms, jeigu, klausant jų pasisakymų, matom visišką nesuvokimą, grasinimą arba baimę, kad pabėgėliai pretenduos  į socialines išmokas, socialinį būstą. Kokią žinią išleidom pasakydami apie įmokos dydį – 600 eurų, nors tai visiškai neatitinka tvirtovės“, – sako vidaus reikalų ministras.

„Integracijos plano Lietuva neturi“, – valdantiesiems kerta opozicijos lyderis. Kubiliaus žodžiais, vyriausybė į pabėgėlių problemą žiūri pro pirštus ir daro didelių klaidų. Valdančiosios Darbo partijos atstovas taip pat rėžė kritiką vyriausybei.

„Ir tai, ką mes išgirdom, yra nekonkretūs sprendimai, be problemos, nepadaryta tas, nepadaryta tas, reikia daryti tai ir lyg užmirštama , kad tie dalykai jau turėjo būti padaryti. Aš suprantu, kad nauji metai dažnai ateina netikėtai, taip ir migracijos problema į Lietuvą atėjo netikėtai“, – sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūno pavaduotojas Mečislovas Zasčiurinskas. 

Seimas apie pabėgėlius diskusiją žada tęsti ir kitą savaitę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi