Lietuvoje

2020.03.03 17:54

Antradienį naujų koronaviruso atvejų Lietuvoje neužfiksuota

atnaujinta 22.17
LRT.lt, Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.03.03 17:54

Naujų koronaviruso atvejų Lietuvoje antradienio vakarą neužfiksuota.

Kaip BNS informavo premjero atstovas Skirmantas Malinauskas, vėlų antradienio vakarą gauti devynių mėginių rezultatai yra neigiami.

Jis taip pat teigė, kad kol kas naujų mėginių nepaimta.

Iš viso šiuo metu ištirta 215 mėginių.

Šiuo metu Lietuvoje yra patvirtintas vienas užsikrėtimo koronavirusu atvejis ir jis yra įvežtinis. COVID-19 nustatytas 39 metų šiaulietei, kuri lankėsi konferencijoje Veronoje, Italijoje. Su ja kontaktavusiems šeimos nariams bei kitiems asmenims koronavirusas nėra nustatytas.

Virusu užsikrėtusi moteris laikoma izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, medikų teigimu ji jaučiasi gerai, gydymas jai netaikomas. Pirmadienį buvo kartojamas jos ėminio tyrimas dėl koronaviruso – duomenys teigiami. Tai reiškia, kad moteris kurį laiką dar bus laikoma ligoninėje. Ją paleisti į namus bus galima tik tada, kai dviejų mėginių, paimtų 24 valandų laikotarpyje, atsakymai bus neigiami.

Rygos rytų ligoninė antradienį pranešė, kad koronavirusu užsikrėtusi latvė antradienį išleidžiama iš Užkrečiamųjų ligų centro namo. Moteriai COVID-19 buvo nustatytas pirmadienį, pasireiškė tik lengvi simptomai, o per antrą tyrimą viruso pėdsakų apskritai nebuvo aptikta, praneša BNS.

Paklaustas, kodėl jokių ligos simptomų nejaučianti šiaulietė negali būti išleista namo, premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas atsakė, kad tokios priemonės reikia visiškam saugumui užtikrinti.

„Didesnis kausimas, kodėl Latvijos pacientė buvo išleista. Yra Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijos, kaip elgtis. Bet mes turime aiškius specialistų, virusologų patikinimus, kad moteris šiuo metu nešioja užkratą, tai mes galime šiuo atveju 100 proc. pasitikėti žmogumi, kad jis niekur neis iš namų. <...> Jeigu mes daugiau turėtume tokių atvejų ir visiems leistume karantinuotis namuose, ne visi galbūt to režimo laikytųsi, būtų kažkokių kontaktų, mes tiesiog turėtume plitimą to viruso“, – sakė S. Malinauskas.

Premjero patarėjo nuomone, moteris ligoninėje bus laikoma izoliuota dar apie savaitę, po to tyrimas dėl koronaviruso dar kartą bus kartojamas. Kai mėginys du kartus per 24 valandas bus neigiamas, moteris galės grįžti ne tik į namus, bet ir visiškai susigrąžinti pilnavertį gyvenimą: grįžti į darbą, lankytis viešose vietose.

Per sekmadienį buvo ištirti 23 mėginiai, pirmadienį atlikti dar 26 testai. Visų atsakymai neigiami.

Iki šiol iš viso atlikta daugiau nei 200 tyrimų dėl įtariamo koronaviruso. Mėginiai atkeliauja iš 5 infekcinių ligoninių: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio.

Tyrimai dėl koronaviruso laboratorijoje darbo dienomis atliekami tris kartus, savaitgaliais – du kartus per dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.