Lietuvoje

2020.03.03 10:30

Vaikams psichotropinių raminamųjų davusi Pakruojo gyventoja siunčiama į pataisos namus

BNS 2020.03.03 10:30

Pakruojo gyventoja antradienį pripažinta kalta davusi savo vaikams psichotropinių medžiagų ir nuteista trejų metų laisvės atėmimo bausme.

Kaip pranešė teismas, 29-erių E. J. pripažinta kalta dėl vertimo vartoti narkotines ar psichotropines medžiagas ir nuteista laisvės atėmimu trejiems metams, bausmę atliekant pataisos namuose.

Dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo moteris išteisinta.

Teismo sprendimu iš E. J. nukentėjusiesiems mažamečiams priteista neturtinės žalos – po tūkstantį eurų kiekvienam.

Pirmą kartą teisiama moteris savo kaltę kategoriškai neigė.

Bylos duomenimis, pernai kovo 8-osios pavakarę pas tris sūnus auginančią E. J. į namus atėjo draugė su vyru ir savo vaikais. Suaugusieji vaišinosi degtine, sidru, jų atžalos žaidė. Neblaiviems sugėrovams nesisekė nuraminti vaikų, todėl, norėdama, kad mažamečiai sūnūs būtų ramesni, E. J. jiems sugirdė raminamųjų tablečių.

Tai pastebėjo viena E. J. kaimynė ir apie tai papasakojo kitoms kaimynėms, netrukus buvo iškviesti policijos pareigūnai, atvyko Valstybinės vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistai.

„Jie vėliau paliudijo įvykio vietoje išvydę tikrąją sumaištį, neprižiūrimi vaikai lakstė po namo laiptinę, butą. Policijos pareigūnai E. J. rado pasislėpusią po namo balkonu, anot jų, su moterimi buvo sunku susikalbėti, nuo jos sklido alkoholio kvapas“, – rašoma teismo pranešime.

E. J. nustatytas 2,33 promilės girtumas, nukentėjusieji mažamečiai buvo išvežti į ligoninę.

Moteris taip pat buvo kaltinama tą vakarą būdama neblaivi tyčia pastūmusi vieną iš savo mažamečių sūnų, kuris griūdamas nesunkiai susižalojo, tačiau dėl to išteisinta.

Teismo duomenimis, šeima ir anksčiau buvo įrašyta į rizikingų šeimų sąrašą ir stebėta apie trejus metus.

Kaltinamoji tuo metu viena prižiūrėjo tris vaikus, mažamečių tėvas dirbo užsienyje.

Šiuo metu mažamečius augina tėvas, vyresnysis sūnus auga pas močiutę.

Ir per ikiteisminį tyrimą, ir teisme E. J. savo kaltę kategoriškai neigė. Ji prisipažino, jog norėdama nuraminti savo mažamečius, jiems duodavusi „Sedativ“ tablečių, tačiau per ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad minėtąjį vakarą kiekvienam mažamečiui buvo sugirdyta po pusę „Relanium“ tabletės, jas sutrinant šaukšte ir sumaišant vandeniu.

Teismas konstatavo, jog įrodyta, kad kaltinamoji E. J. norėdama, kad jos mažamečiai vaikai netrukdytų jai su kitais asmenimis vartoti alkoholį ir būtų ramesni, davė jiems nenustatytą kiekį benzodiazepinų grupei priklausančios psichotropinės medžiagos.

E. J. kaltė, teismo vertinimu, įrodyta ne tik pačios kaltinamosios, liudytojų, parodymais, bet ir kita byloje esančia medžiaga. Kaltinamosios E. J. atsakomybę lengvinančių aplinkybių teismas nenustatė, jos atsakomybę sunkinanti aplinkybė ta, kad nusikalstamą veiką padarė būdama apsvaigusi nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui.

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.