Lietuvoje

2020.03.02 17:27

Tyrimas dėl įtarto koronaviruso atvejo prie IKEA: aiškėja, kad vyras vis dėlto lankėsi parduotuvėje

LRT.lt 2020.03.02 17:27

Iš prekybos centro IKEA aikštelės Vilniuje į ligoninę praėjusią savaitę išvežtas vyras vis dėlto buvo apsilankęs parduotuvėje, pirmadienį pranešė visuomenės informavimo grupė, skirta platinti informacijai, susijusiai su koronaviruso grėsme.

Anksčiau institucijos teigė, kad pats medikus išsikvietęs Italijoje lankęsis vyras nebuvo išlipęs iš automobilio ir laukė greitosios medicinos pagalbos ekipažo, o šiam atvykus buvo nugabentas į Santaros klinikų Infekcinių ligų centrą.

Vis dėlto pirmadienį paaiškėjo papildomos įvykio aplinkybės. IKEA, atlikusi tyrimą, kreipėsi į Ekstremalių situacijų valdymo centrą su papildoma informacija. Nors 36-erių metų vilnietis, parvykęs iš Milano, oro uoste ir buvo įspėtas apie koronaviruso grėsmę, paliko savo duomenis, buvo patikrintas termovizoriumi ir aiškiai suvokė visas rizikas, prieš tai jis vis dėlto užėjo į IKEA parduotuvę, teigiama pranešime.

Po sekmadienį atliktų tyrimų vyrui nebuvo diagnozuotas koronavirusas.

„Norime patikslinti informaciją tam, kad būtume atviri ir neprarastume pasitikėjimo. Kadangi asmuo nėra viruso nešiotojas, jo kontaktai atskirai nustatomi nebuvo. Tam tiesiog nebuvo būtinybės. Esame dėkingi, kad IKEA pateikė papildomą informaciją, ir ja iš karto pasidalijame su visuomene. Kartu norime paskatinti ir kitas verslo įmones bendradarbiauti. Vis dėto šį atvejį ne kartą pats paminėjau kaip pavyzdinį“, – pranešime cituojamas visuomenės informavimo grupės vadovas Skirmantas Malinauskas.

„Šiandien turiu pasakyti, kad matome akivaizdų pavyzdį, kaip nereikėtų elgtis. Asmuo, žinodamas, kad grįžo iš šalies, kurioje koronaviruso židinys, nuėjo į didelę viešą erdvę, kurioje daug lankytojų. Toks elgesys visiškai nesuprantamas. Milanas yra miestas, iš kurio grįžusiems žmonėms rekomenduojama karantinuotis namuose. Tokių rekomendacijų nesilaikymas kelia riziką aplinkiniams. Apgailestauju, kad vakar pateikta informacija nebuvo tiksli. Taip pat pabrėžiame, kad valstybė yra pasirengusi visiems atvejams. Tam yra specialios procedūros, kurių šiuo metu tiesiog neprireikė aktyvuoti“, – teigė jis.

Lietuvoje koronavirusas kol kas diagnozuotas vienai 39-erių šiaulietei, keliavusiai po Italiją.