Lietuvoje

2020.03.02 16:47

Girtą kūdikį pagimdžiusi moteris nuteista lygtine laisvės atėmimo bausme

atnaujinta 17.51

Byloje dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo Klaipėdos apylinkės teismas pirmadienį nuteisė girtą kūdikį pagimdžiusią moterį lygtine laisvės atėmimo bausme.

Kaip BNS sakė Klaipėdos apylinkės teismo atstovė Olga Sadovskaja, moteris pripažinta kalta dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo. Jai skirta vienų metų laisvės atėmimo bausmė jos vykdymą atidedant pusantrų metų. Taip pat bausmės atidėjimo laikotarpiu ji įpareigota dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje, prižiūrėti savo nepilnamečius vaikus ir nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, tarp jų ir alkoholio.

„Bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu jai paskirti įpareigojimai rūpintis savo nepilnamečiais vaikais, dirbti arba registruotis užimtumo tarnyboje, taip pat nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, tame tarpe, alkoholio“, – sako Klaipėdos apylinkės teismo atstovė Olga Sadovskaja.

Bylos duomenimis, 2019 metų balandį moteris, apsvaigusi nuo alkoholio, pagimdė kūdikį, kurio kraujyje nustatyta mirtina alkoholio koncentracija – 4,09 promilės.

„Gėrė vakare ir paskui ryte, silpnai jautėsi, padarė kaip sakant atsipagiriojimui stikliuką, paėmė ir panašiai, tas nereiškia, kad 0,7“, – po teismo sakė nuteistosios advokatas Edvardas Staponkus.

Moters gynėjas dar tarsis su nuteistąja, ar sprendimą skųs, tačiau advokatas siekė visiško išteisinimo.

„Kūdikis dar nebuvo gimęs, čia kaip sakant, žmogus ar ne žmogus, aš manau, kad moters kūne esantis vaisius jis dar nėra žmogus, jis neturi nei veiksnumo, nei teisnumo, jis nieko neturi, net pavardės neturi, nieko“, – sakė advokatas.

Dviejų su puse kilogramų gimusi mergytė buvo gydoma reanimacijoje.