Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.02 16:40

Reikalavimai dėl koronaviruso palies ne tik Kovo 11-osios renginius, bet ir Kaziuko mugę

Koronavirusas koreguoja renginių programą – Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio minėjimas vyks lauke, parlamente iki gegužės atšaukti visi viduje planuoti renginiai, tačiau į pirmąjį pavasario sesijos posėdį kovo 10-ąją parlamentarai rinksis.

Artėjančios konferencijos, parodos, festivalis „Kino pavasaris“ neatšaukiami. Vyks ir Kaziuko mugė, tačiau prekybininkai turės dengti iki šiol atvirai laikytus maisto gaminius.

Ypatinga Kovo 11-oji – Nepriklausomybės atkūrimo 30metis išties bus išskirtinis – lauke renginiai vyks – bus keliamos vėliavos, žmonės kviečiami į eiseną, koncertą.

Tačiau Kovo 11-osios salė per minėjimą liks tuščia. Visi uždarose patalpose numatyti renginiai dėl koronaviruso atšaukiami.

„Kovo 11-osios didžiulė šventė planuota pasikviečiant svečių, signatarus. Kovo 11-osios salė, joje vėdinimas nėra geras, susidaro erdvė, kur virusams – visos galimybės“, – teigia Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė.

Iki gegužės atšauktos parlamente suplanuotos ekskursijos, į komandiruotes Seimo nariams ir kanceliarijai rekomenduojama nevykti. Pagal galimybes kanceliarijai siūloma dirbti nuotoliniu būdu. Tačiau Kovo 10-ąją į pavasario sesiją seimas rinksis.

„Galbūt daugiau atkreipsime dėmesio į patalpų vėdinimą, į higieną, rankų plovimą ir darbas nesustoja – komitetai, komisijos, posėdžiai bus rengiasi su atsargumu“, – nurodo R. Baškienė.

Savaitgalį pagrindinę sostinės gatvę turėtų užpildyti Kaziuko mugės dalyviai ir svečiai.

Planuojama, kad prekiaus apie pusantro tūkstančio verslininkų.

Tik tokių vaizdų – neuždengtų riestainių ar kitų maisto produktų nebebus. Maisto ir veterinarijos tarnyba sako, kad visi nefasuoti maisto produktai turi būti uždengti, patraukti toliau nuo praeivių.

Kino teatruose tarp seansų vėdinamos salės, dezinfekuojamos rankenos, turėklai.

Po dviejų savaičių prasidės kino festivalis „Kino pavasaris“, tačiau repertuaras dėl viruso nekeičiamas. Organizatoriai sako, kad kai kurie svečiai gali ir neatvykti.

„Tikėtina, mažiau bilietų nupirks ar kai kurie partneriai dėl panikos atšaukė savo renginį, bet tai kol kas labai minimaliai“, – sako „Kino pavasario“ generalinis direktorius Algirdas Ramaška.

Parodų ir kongresų centre Litexpo planuojamos parodos, konferencijos vyks. Tačiau iki šiol aktyviai juvelyrikos parodoje dalyvavusi Kinija nepasirodys.

Sveikatos apsaugos ministras ragina kiekvieną įvertinti, ar lankytis renginiuose, lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms rekomenduojama vengti masinio susibūrimo vietų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi