Lietuvoje

2020.03.02 16:07

Malinauskas: svarstoma apie įstatymo pataisas, užkertančias kelią pelnytis iš ekstremalios situacijos

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas tikina, kad ekstremalia situacija dėl plintančio koronaviruso yra piktnaudžiaujama – kelis kartus brangiau parduodamos apsauginės kaukės bei dezinfekcinis skystis. Premjero patarėjas informuoja, kad yra svarstoma apie įstatymo pataisas, kurios užkirstų kelią piktnaudžiauti susidariusia situacija.

S. Malinauskas teigia, kad susidūrus su bandymu pasipelnyti iš ekstremalios situacijos ir žmonių baimės, būtų galima taikyti įstatymo pataisas, užkertančias tam kelią.

„(Kalbu – ELTA) apie įstatymo pataisas tam, kad tokiais atvejais nebūtų galima pasinaudoti visuotine panika ar psichoze ir būtų tam tikros ribos“, – „Delfi TV“ sakė premjero patarėjas.

„Nes šiandien mes matome elektronines parduotuves, kurios kaukių komplektą parduoda už 25 eurus, kai jų kaina yra mažiau negu euras. Ir svarbiausia – žmonės tai perka. Tai jau nebe verslas, tai visiška neatsakomybė, ir šiandien nėra greitų, lengvų priemonių, kaip tai suvaldyti“, – pridūrė jis.

Pasak S. Malinausko, dezinfekciniu skysčiu bus aprūpintos ne tik sveikatos priežiūros ir ugdymo įstaigos. Premjero patarėjas teigia, kad jau yra gautas patikinimas, jog dezinfekcinis skystis bus gaminamas ir pardavimui.

„Turime patikinimą, kad per savaitę galima pradėti gaminti ir platinti jau bet kam, kas nori nusipirkti. Tai tikrai nebus brangus produktas. Šiandien mes matome tikrai piktnaudžiavimų, kai kainos kyla penkis aštuonis kartus“, – kalbėjo S. Malinauskas.

Teigia, kad gali tekti anksčiau nei prognozavome naudoti valstybės rezervą

S. Malinauskas sako, kad dėl koronaviruso gali tekti anksčiau naudoti valstybės rezervą, tačiau, pasak jo, valstybė yra tam pasirengusi.

„Mes turime pasaulinę krizę, kalbant apie akcijų biržą. (...) Turime normalius rezervus ir atsargas, kad galėtume tas skyles užpildyti žmonėms neskausmingu būdu. Panašu, kad galime žymiai anksčiau nei prognozavome susidurti su tuo, kad teks naudoti valstybės rezervą“, – „DELFI Diena“ laidoje sakė S. Malinauskas.

Anot premjero patarėjo, Lietuva dabar yra geriau pasiruošusi ekonominiams sukrėtimams nei buvo pasiruošusi 2008 metų ekonominei krizei.

„Labiau apie ekonomikos skatinimą kalbame, jei to prireiktų. Pačiomis įvairiausiomis kryptimis. (...) Jei matome naftos kainos kritimą, akcijų biržų didžiulį nepasitikėjimą pasaulyje, trauksis eksporto rinkos, mūsų verslininkams bus sunkiau savo produkciją pardavinėti. Čia tokie juodieji scenarijai, gal net neverta apie tai kalbėti, bet tokiu atveju turėtume, kaip valstybė, pasirūpinti, kad nebūtų bankrotų, to, kas buvo 2008 metais. Kad žmonės išsaugotų darbo vietas, kad būtų išmokamos socialinės išmokos, ir mes tai padarysime. Nesu toks juodas pranašas, kad manyčiau, jog pasikartos 2008 metai, bet valstybė žymiai geriau pasiruošusi nei tada“, – laidoje sakė S. Malinauskas.