Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.02 15:46

Specialistai perspėja: peršalimo ligos iš Lietuvos neskuba trauktis, tačiau sergančių gripu skaičius sumažėjo

LRT.lt 2020.03.02 15:46

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis per savaitę padidėjo, tačiau sergančių gripu skaičius – sumažėjo, rašoma pranešime

Bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis Lietuvoje vasario 24 d.– kovo 1 d. siekė 77,0 atvejo 10 tūkst. gyventojų (ankstesniąją savaitę – 73,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų). Praėjusią savaitę daugiausiai sergančiųjų užregistruota Vilniaus apskrityje, mažiausiai – Utenos apskrityje.

Gripu paskutiniąją vasario mėn. savaitę susirgo 1494 Lietuvos gyventojai. Šalies ligoninėse dėl gripo buvo paguldyti 103 asmenys, tarp jų 69 vaikai ir 1 nėščioji. Intensyvios terapijos skyriuje buvo gydomi 8 asmenys, iš jų 3 vaikai.

NVSC specialistų patarimai. Kaip apsisaugoti nuo gripo ir ŪVKTI:

· Dažniau plaukite rankas.

· Stenkitės neliesti paviršių, kurie gali būti užteršti gripo virusu. Taip pat nelieskite nešvariomis rankomis akių, nosies ar burnos.

· Venkite kontakto su sergančiaisiais.

· Dažniau vėdinkite ir drėgnu būdu valykite patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių).

· Laikykitės kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo (kosėkite ar čiaudėkite prisidengdami vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę).

· Susirgę nesiimkite savigydos, o kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi