Lietuvoje

2020.03.02 12:31

Prezidentas Skverneliui pasiūlė du kelius – surasti ekonomikos ir inovacijų ministrą arba sujungti tris ministerijas

atnaujinta 13.41
LRT.lt 2020.03.02 12:31

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su premjeru Sauliumi Skverneliu. Kaip skelbiama, per susitikimą buvo aptartas ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos klausimas. Susitikime prezidentas išsakė dvi išeitis, kurios gali padėti išspręsti nerandamo ministro ministerijai klausimą.

„Iš principo buvo svarstyti du scenarijai: pirmasis – naujos ministro kandidatūros pateikimas, antrasis – apjungimas ministerijų. Prezidento nuomone, galima diskutuoti apie trijų ministerijų jungimą – Ekonomikos ir inovacijų, Energetikos ir Aplinkos. Tai nėra nieko naujo, apie tai buvo kalbama kiek anksčiau“, – po prezidento ir premjero susitikimo sakė prezidento patarėjas Antanas Bubnelis.

Vėliau jis patikslino, kad kalbama apie šių trijų ministerijų perorganizavimą į dvi.

Nausėda susitikime su premjeru domėjosi sveikatos apsaugos sistema ir ligoninių pasruošimu koronavirusui

Jis pabrėžė, kad Vyriausybė ir premjeras yra atsakingas už tolimesnius veiksmus šiuo klausimu.

A.Bubnelis sako, kad ministerijų sujungimo klausimas galėtų būti pradėtas spręsti dar prieš rinkimus. Jis taip pat pabrėžė, kad susitikimo metu nebuvo aptartos jokios naujos galimos kandidatūros į ekonomikos ir inovacijų ministrus.

LRT.lt primena, kad praėjusių metų lapkritį ekonomikos ir inovacijų ministrui Virginijų Sinkevičiui tapus eurokomisaru, EIM liko be vadovo. Valdantieji nesiskubino surasti pamainos V. Sinkevičiui ir tik šių metų sausio viduryje įvardijo kandidatą į ekonomikos ir inovacijų ministrus – premjero Sauliaus Skvernelio patarėją Luką Savicką. Tačiau prezidentas Gitanas Nausėda šią kandidatūrą atmetė.

Valdančiosios koalicijos lyderiai prabilo apie ministerijų sujungimo planus, funkcijų perskirstymą. S. Skvernelis minėjo Energetikos, Aplinkos apsaugos ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijas. Tiesa, anot jo, minėtos ministerijos iki Vyriausybės kadencijos pabaigos dar dirbs atskirai.