Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.02 17:13

Koronavirusu serganti šiaulietė dar lieka ligoninėje: ligos testas teigiamas

Laura Adomavičienė, LRT.lt 2020.03.02 17:13

Koronavirusu susirgusi iš Italijos grįžusi 39-erių šiaulietė dar kurį laiką liks ligoninėje. Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas pirmadienį pavakare pranešė, kad jai atliktas koronaviruso testas lieka teigiamas.

„Deja, pacientei iš Šiaulių dar teks pabūti ligoninėje. Koronaviruso testas vis dar teigiamas. Naujų atvejų nenustatyta“, – feisbuke parašė S. Malinauskas.

Šiaulių ligoninės atstovė žiniasklaidai Zita Katkienė LRT.lt anksčiau sakė, kad moters būklė yra gera, per savaitgalį nepablogėjo. Jos ėminio rezultatai turėtų paaiškėti pirmadienį po pietų.

„Negaliu pasakyti, kad tikrai 14 valandą, bet gausime rezultatus ir ji važiuoja namo. Jeigu rezultatas bus teigiamas, ji lieka ligoninėje. Jeigu yra kažkokie viruso požymiai organizme, niekas jos neišleis. Čia būtų turbūt keista“, – sakė ligoninės atstovė žiniasklaidai.

Moteris ligoninėje laikoma atskirai, izoliuota nuo kitų pacientų.

Be šios moters ėminių, kartu į laboratoriją Vilniuje buvo išvežti 6 mėginiai.

Ligoninės direktorius mano, kad kitų koronaviruso atvejų patvirtinta greičiausiai nebus

Po pietų Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika patvirtino, kad koronavirusu užsikrėtusios šiaulietės mėginys buvo paimtas 7 val. ryte ir išgabentas į laboratoriją pakartotinai ištirti.

Moteris būtų išleista namo, jeigu šis testas būtų neigiamas, kaip ir kitas atliktas tyrimas po 24 valandų.

Šiaulių ligoninės direktorius: po paros gausime analizių rezultatus – tada sužinosime, ar pacientę galėsime išleisti namo

„Pacientė jaučiasi gerai, ji yra sveika. Gydymas netaikomas“, – sakė R. Mažeika.

Iš viso buvo patikrinta apie 20 mėginių, atkeliavusių iš Respublikinės Šiaulių ligoninės, visi, išskyrus minėtą atvejį, buvo neigiami.

15 rytinių COVID-19 mėginių – neigiami

Iš viso laboratorijoje iš ryto tiriama 15 mėginių. Naujausiais duomenimis, kuriuos portalui LRT.lt pateikė sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė, visi šie mėginiai – neigiami. Tačiau tarp jų nebuvo šiaulietės mėginio, jis bus tiriamas vėliau pirmadienį.

LRT.lt primena, kad šiuo metu Lietuvoje yra patvirtintas tik vienas užsikrėtimo koronavirusu atvejis ir jis yra įvežtinis. COVID-19 nustatytas 39 metų šiaulietei, kuri lankėsi konferencijoje Veronoje, Italijoje. Su ja kontaktavusiems šeimos nariams bei kitiems asmenims koronavirusas nėra nustatytas.

Per sekmadienį buvo ištirti 23 mėginiai, visų atsakymai neigiami. Iki šiol iš viso atlikti 165 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso. Mėginiai atkeliauja iš 5 infekcinių ligoninių: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio.

Tyrimai dėl koronaviruso laboratorijoje darbo dienomis atliekami tris kartus, savaitgaliais – du kartus per dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi