Lietuvoje

2020.03.02 12:06

Nausėda susirūpino koronaviruso įtaka Lietuvos ekonomikai, prabilo apie pagalbą verslui

atnaujinta 12.22

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadieni susitiko su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu. Kaip skelbta prieš susitikimą, aptarta situacija dėl koronaviruso, ekonomikos ir inovacijų ministro skyrimo bei prezidento siūlymų Seimo pavasario sesijai.

11 val. prasidėjęs susitikimas truko apie valandą, tačiau po jo su žiniasklaida bendravo tik prezidento patarėjas, premjeras nepasirodė.

Po susitikimo prezidento patarėjas Antanas Bubnelis komentavo, kad pagrindinė pokalbio tema buvo dėl koronaviruso paskelbta ekstremali situacija. Jis kalbėjo, kad G. Nausėdos nuomone, verta pradėti galvoti apie scenarijus, kaip viruso plitimas galėtų paveikti Lietuvos ekonomiką.

„Prezidentas domėjosi, kaip yra pasirengusios ligoninės, ir, apskritai, sveikatos apsaugos sistema. Buvo aptartas trumpai ir ekstremalių situacijų valdymo centro darbas. Prezidentas pakartojo savo pasitikėjimą centru. Taip pat pasiūlė prezidentūros specialistų pagalbą“, – komentavo A. Bubnelis.

Kalbėdamas apie viruso įtaką šalies ekonomikai, A. Bubnelis sakė, kad matoma, jog pasaulio ekonomikai tai poveikį jau daro, o Lietuva yra nedidelė valstybė esanti didelių valstybių apsuptyje.

„Akivaizdu, kad tam tikrą poveikį Lietuvai tai turės, todėl verta įsivertinti tokius scenarijus ir pagalvoti, kokios valstybės pagalbos gali reikėti verslo organizacijoms“, – sakė prezidento patarėjas.

Jis taip pat priminė, kad visuomenei vadovautis pateiktomis rekomendacijomis, pasitikėti valstybės institucijomis.

Lietuvoje pirmasis koronaviruso atvejis nustatytas praėjusią savaitę Šiauliuose. Pranešama, kad pacientė jaučiasi gerai, jai netaikomas gydymas, svarstoma, kada 39-erių moteris galėtų keliauti namo iš ligoninės, kurioje yra jau kelias dienas. Taip pat praėjusią savaitę paskelbta ekstremali padėtis valstybės lygiu.