captcha

Jūsų klausimas priimtas

Premjeras neatskleidė, už kokią sumą jo žentas įsigijo „Ministerium“ akcijų

Į Seimą iškviestas pasiaiškinti dėl savo žento Evaldo Vaitasiaus verslo premjeras Algirdas Butkevičius neatskleidė, už kokią sumą jo dukters vyras įsigijo bendrovės „Ministerium“ akcijų. Vyriausybės vadovas tikino, kad sandoris buvo teisėtas ir sąžiningas.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

A. Butkevičius, ketvirtadienį atsakydamas į opozicinių konservatorių raštu pateiktus klausimus, tvirtino negalįs pasakyti, už kokią kainą E. Vaitasius įsigijo 50 proc. įmonės „Ministerium“ akcijų, kurias anksčiau valdė buvusios visuomeninės konsultantės Dalios Kutraitės-Giedraitienės sūnus Simonas Giedraitis. Premjeras priminė, kad ši informacija liečia ne tik jo žentą, bet ir kitą neviešą asmenį.

„Į šį klausimą gali atsakyti tik įmonė „Ministerium“, nes sandoris yra įmonės ir fizinio asmens komercinė paslaptis. Neturiu teisės kalbėti apie privačios kompanijos akcijų vertę ar kitus susitarimus, nes tik vienas asmuo yra mano dukters vyras, o kitas – pašalinis asmuo“, – tvirtino A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas tepasakė, kad už akcijas atsiskaityta bankiniu pavedimu. Jis taip pat pareiškė, kad žiniasklaidos informacija, jog E. Vaitasiui perkant akcijas įmonė turėjo apie 500 tūkst. litų nepaskirstyto pelno, yra netiesa.

A. Butkevičius tvirtino neturįs informacijos, ar jo vadovaujamos Socialdemokratų partijos nariai dalyvavo vertinant konkursus, kuriuose dalyvavo bendrovė „Ministerium“.

Jis neigė opozicijos įtarimus dėl žento verslo protegavimo viešuosiuose konkursuose.

„Faktai, jog ši įmonė nelaimėjo nei Ūkio ministerijos, nei vyriausybės kanceliarijos konkursų, tik įrodo, kad aš jokio poveikio nedariau ir į įmonės veiklą niekuomet nesikišau“, – tvirtino Vyriausybės vadovas.

„Kiekvienas žmogus, net ir premjero žentas turi teisę pirkti akcijas ir užsiimti verslu Lietuvoje“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Kadangi anksčiau A. Butkevičius minėjo, jog gins savo reputaciją ir viešai paskelbtą informaciją apie žento verslą jau vertina dvi advokatų kontoros, opozicijos atstovai prašė jas įvardyti. Tačiau vyriausybės vadovas ketvirtadienį to nepadarė, teigdamas, kad advokatus jis samdo kaip privatus asmuo ir jiems moka iš asmeninių lėšų.

Vėliau Seime žurnalistams premjeras tvirtino, kad jokių teisinių veiksmų šioje istorijoje neketinąs imtis.

„Jokių toliau aš žingsnių nesiimsiu, palieku spręsti žmonėms pagal jų sąžinę“, – sakė jis.

Konservatorius taip pat domino Algirdo Butkevičiaus labdaros ir paramos fondo veikla. Premjeras tikino, kad fondas savo veiklą yra sustabdęs nuo 2012 metų rugsėjo pirmosios.

„Jokių finansinių jis operacijų nevykdo. Nesu šio labdaros fondo valdybos narys ar kitos kolegialaus organo narys“, – sakė A. Butkevičius.

Naujienų portalas 15min.lt pranešė, kad įmonę „Ministerium“ lydi sėkmė valstybiniuose konkursuose. Laimėtoju bendrovė tapdavo pagal ekonominio naudingumo, o ne mažiausios kainos kriterijų. Preliminariu Konkurencijos tarybos ekspertų vertinimu, „Ministerium“, „Nebūk briedis“ ir VšĮ „TV Europa“ galėjo sudaryti draudžiamą susitarimą, dalyvaudamos Kelių ir transporto tyrimo instituto organizuotame viešajame pirkime programinės įrangos sukūrimo darbams pirkti.

Nei premjeras, nei D. Kutraitė-Giedraitienė iki publikacijos žiniasklaidoje ryšių su šia įmone ar jos akcininkais nebuvo deklaravę.

D. Kutraitė-Giedraitienė, kuri yra vadovavusi šios įmonės valdybai, po publikacijos pasitraukė iš visuomeninės premjero patarėjos pareigų.

Pasirodžius publikacijai vyriausybės spaudos tarnybos išplatintame A. Butkevičius pareiškė ją vertinantis kaip „purvinos rinkiminės kampanijos“ dalį ir sakė neatmetantis galimybės kreiptis į teismą dėl jo, kaip vyriausybės vadovo, reputacijos menkinimo viešojoje erdvėje.

V. Skaraičio (BFL) nuotr.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...