Lietuvoje

2020.03.02 07:30

Premjero patarėjas apie koronavirusu sergančią moterį: būklė gera, pakartotiniai tyrimai – artimiausiu metu

atnaujinta 08.12
Edvardas Kubilius, LRT RADIJAS, LRT.lt2020.03.02 07:30

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas LRT RADIJUI sako, kad koronavirusu sergančios šiaulietės būklė yra gera, nors sekmadienį ji pradėjo šiek tiek sloguoti, buvo išrašyti papildomi vaistai.

„Kalbant apie COVID-19 virusą, moters būklė labai gera, ji sveiksta. Dabar klausimas, kada laikyti, kad moteris gali būti laikoma pasveikusia“, – sako S. Malinauskas.

Moteriai pakartotiniai tyrimai galimai bus atlikti pirmadienį. Jai gali būti leista grįžti namo, iš pradžių jai namuose tikriausiai būtų taikomas karantinas, o po to ji grįžtų į darbą ir į visuomenę.

Patarėjas pabrėžia, kad buvimas šalia koronavirusu sergančio asmens nereiškia, kad susirgsite virusu. To pavyzdžiu galima laikyti šiaulietės šeimą, kurios šeimos nariai koronavirusu neužsikrėtė.

S. Malinauskas neatmeta, kad Lietuvoje bus daugiau užsikrėtusiųjų, tačiau dėl to nereikia panikuoti.

Pirmadienio rytą bus tiriama 15 ėminių laboratorijoje dėl koronaviruso. Rezultatų galima tikėti pirmadienį pirmoje dienos pusėje.

Lietuvoje atlikti 165 laboratoriniai tyrimai dėl koronaviruso, pirmadienį tikimasi, kad tyrimų skaičius perkops 200.

Bus ieškoma sprendimų dėl dezinfekcinio skysčio gamybos

Savaitgalį 15min paskelbė, kad „Vilniaus degtinė“ siekia pradėti dezinfekcinio skysčio gamybą, nes jo ima Lietuvoje trūkti. Tokiai gamybai Sveikatos ministerija turi duoti leidimą, tačiau ji sutinka duoti leidimą tik nekomerciniams tikslams, o tai reiškia, kad įmonė turėtų savo pagamintą produkciją parduoti tik valstybei.

Premjero patarėjas teigia, kad kalbėjo su „Vilniaus degtinės“ vadovu ir pažadėjo surasti sprendimų.

„Tikrai sutarėm, kad visi norim rasti sprendimą ir jis bus surastas. Manau, kad net šiandien. Sprendimų reikia ir kitur, daug kas įtempta, bet kol kas reaguojam laiku. Didžiausia baimę, kurią matau iš valdininkų, neduok Dieve, kokį teisės aktą pažeisim. Kažkaip tai reikės įveikti, nes kur kas blogiau bus, jei nepažeisim, bet tai kainuos žmonių gyvybes ar sveikatą“, – socialiniame tinkle rašo S. Malinauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.