Lietuvoje

2020.03.01 22:18

SAM: sekmadienio vakarą tirti ėminiai dėl koronaviruso neigiami

LRT.lt 2020.03.01 22:18

Sekmadienio vakarą Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje tirti 13 naujų mėginių dėl koronaviruso neigiami, patvirtino Sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė.

Tyrimų rezultatai pateikti po 22 val. vakaro.

Per sekmadienį buvo iš viso ištirti 23 ėminiai, visų atsakymai neigiami.

Per šeštadienį ištirti 26 mėginiai. Iki šiol iš viso atlikti 165 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.

Mėginiai atkeliauja iš 5 infekcinių ligoninių: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio.

Tyrimai dėl koronaviruso laboratorijoje darbo dienomis atliekami tris kartus, savaitgaliais – du kartus per dieną.

LRT.lt primena, kad šiuo metu Lietuvoje yra patvirtintas tik vienas užsikrėtimo koronavirusu atvejis ir jis yra įvežtinis. COVID-19 nustatytas 39 metų šiaulietei, kuri lankėsi konferencijoje Veronoje, Italijoje. Moteris vis dar laikoma Šiaulių Respublikinėje ligoninėje. Visuomenės informavimo grupės vadovo Skirmanto Malinausko teigimu, nors moters sveikatos būklė yra gera, ten ji tikrai liks iki pirmadienio. Vėliau jai tyrimas dėl koronaviruso bus kartojamas.

Dėl padidėjusios koronaviruso grėsmės didžiosiose šalies ligoninėse draudžiamas pacientų lankymas. Besikreipiantys pacientai – tiek vaikai, tiek suaugę, įleidžiami per vieną įėjimą, ribojamas arba visiškai draudžiamas siuntinių pacientams perdavimas.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras šiuo metu stebi daugiau nei 3 tūkst. asmenų, kurie pastaruoju metu atvyko į Lietuvą iš Kinijos, Šiaurės Italijos – koronaviruso rizikos vietų.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis Europoje iš viso yra patvirtinta beveik 1,5 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, nuo šios infekcijos mirė 31 žmogus. Daugiausia susirgimų registruota Italijoje – 1 128 atvejai. Apie pirmuosius užsikrėtimo atvejus iš Europos šalių sekmadienį pranešė Liuksemburgas ir Airija.

Iš viso pasaulyje registruota per 87 tūkst. susirgimų COVID-19 atvejų, patvirtinta beveik 3 tūkst. mirčių. Infekcija išplitusi į 60 pasaulio šalių.