Lietuvoje

2020.03.01 17:45

Malinauskas: sekmadienį vakare bus tiriama 13 naujų mėginių dėl koronaviruso

Laura Adomavičienė, LRT.lt 2020.03.01 17:45

Sekmadienį nuo 18 val. Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje bus tiriama 13 naujų mėginių dėl koronaviruso, patvirtino Visuomenės informavimo grupės vadovas Skirmantas Malinauskas.

Tyrimų rezultatų tikimasi apie 22 val. vakaro.

Per sekmadienį buvo ištirta 10 mėginių, visų atsakymai neigiami.

Iki šiol iš viso atlikta 152 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.

Mėginiai atkeliauja iš 5 infekcinių ligoninių: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio.

Tyrimai dėl koronaviruso laboratorijoje darbo dienomis atliekami tris kartus, savaitgaliais – du kartus per dieną.

LRT.lt primena, kad šiuo metu Lietuvoje yra patvirtintas tik vienas užsikrėtimo koronavirusu atvejis ir jis yra įvežtinis. COVID-19 nustatytas 39 metų šiaulietei, kuri lankėsi konferencijoje Veronoje, Italijoje. Moteris vis dar laikoma Šiaulių Respublikinėje ligoninėje. S. Malinausko teigimu, nors moters sveikatos būklė yra gera, ten ji tikrai liks iki pirmadienio. Vėliau jai tyrimas dėl koronaviruso bus kartojamas.

Dėl padidėjusios koronaviruso grėsmės didžiosiose šalies ligoninėse draudžiamas pacientų lankymas. Besikreipiantys pacientai – tiek vaikai, tiek suaugę, įleidžiami per vieną įėjimą, ribojamas arba visiškai draudžiamas siuntinių pacientams perdavimas.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras šiuo metu stebi daugiau nei 3 tūkst. asmenų, kurie pastaruoju metu atvyko į Lietuvą iš Kinijos, Šiaurės Italijos – koronaviruso rizikos vietų.

Saugantis koronaviruso, gripo ir kitų infekcinių ligų Sveikatos aspaugos ministerija gyventojams rekomenduoja:

– Dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu;

– Neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę);

– Laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius);

– Vėdinti patalpas;

– Vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.

Atkreipiamas dėmesys, kad medicininės kaukės rekomenduojamos pacientams, kurie kosėja ir čiaudi, kad sulaikytų su lašeliais viruso plitimą aplinkoje. Medicininės kaukės viruso nesulaiko ir tuo pačiu neapsaugo nuo užsikrėtimo, jei yra artimas kontaktas.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis Europoje iš viso yra patvirtinta beveik 1,5 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, nuo šios infekcijos mirė 31 žmogus. Daugiausia susirgimų registruota Italijoje – 1 128 atvejai. Apie pirmuosius užsikrėtimo atvejus iš Europos šalių sekmadienį pranešė Liuksemburgas ir Airija.

Iš viso pasaulyje registruota per 87 tūkst. susirgimų COVID-19 atvejų, patvirtinta beveik 3 tūkst. mirčių. Infekcija išplitusi į 60 pasaulio šalių.