Lietuvoje

2020.03.01 15:36

Grybauskaitė prabilo apie koronavirusą: kol kas aš girdžiu daugiau pažadų ir posėdžių

Koronaviruso epidemija kelia grėsmę ir pasaulio ekonomikai, apie tai jau yra įspėjęs ir Tarptautinis valiutos fondas, ir Didžiojo dvidešimtuko finansų ministrai. Per paskutinę vasario savaitę rinkos taip sparčiai smuko, kad pasiekė 2008–ųjų prieškrizinį lygį. Pirmoji kovo savaitė bus labai svarbi ir parodys, ar galima tikėtis globalios ekonominės krizės, kuri palies ir Lietuvą, nes tiekimo ir ryšių grandinės trūkinėja, interviu „Savaitei“ sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

– Ponia prezidente, bet apie tuos tiekimo sutrikimus jau kalba ir mūsų didysis verslas, ir tada mano klausimas – kaip jūs manote, kaip Lietuva tam yra pasirengusi?

– Na, pažiūrėsime, kaip mes pasirengę pačiai konkrečiai pandemijai, nes jau matome pirmuosius atvejus užsikrėtimo ir Lietuvoje. Tai viskas susiję – administracinis gebėjimas valstybės reaguoti ir tvarkytis su ar tai civiline krize, ar ekonomine krize. Viskas priklausys nuo administracinių gebėjimų.

– Tai šitoje vietoje tada ir klausiu – kaip jūs juos matote, tuos administracinius gebėjimus?

– Mes pamatysime, nes dar tiktai prasideda.

– O pirmi žingsniai jums atrodo užtikrintai?

– Na, kol kas aš girdžiu daugiau pažadų ir posėdžių, bet konkrečių veiksmų... Mes žiūrėsime, aš jokiu būdu nenoriu nieko kritikuoti dabar, tai visų mūsų bus problema, visų atsakingų žmonių ir tų, kuriems privalu kažką daryti, todėl tai bus mūsų visų bėda. Ir aš jokiu būdu nenoriu atsiriboti ir sakyti, – „o čia visi turi tą daryti, aną“. Čia mūsų visų mūsų atsakomybė ir mes visi turėsime elgtis atsakingai.

Visą interviu žiūrėkite LRT televizijos laidoje „Savaitė“. 19.30 val.