captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimo komitetas tirs kriminalinės žvalgybos informacijos valdymą

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas atliks parlamentinį tyrimą dėl kriminalinės žvalgybos metu gautos informacijos panaudojimo ir saugojimo.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Tai jam savo nutarimu pavedė Seimas. Toks sprendimas priimtas 99 parlamentarams balsavus už, niekam nebalsavus prieš ir 3 parlamentarams susilaikius.

Komitetas iki 2016 m. sausio 31 d. turės atlikti tyrimą dėl žvalgybos informacijos panaudojimo.

Seimas nutarė imtis šio klausimo, atsižvelgiant į pastaruoju metu žiniasklaidoje pasirodančius pranešimus dėl galimai netinkamo kriminalinės žvalgybos metu gautos informacijos panaudojimo pateikiant informaciją apie asmenis Korupcijos prevencijos įstatymo nustatyta tvarka.

Žiniasklaidos pranešimuose keliamos abejonės, ar tinkamai buvo saugoma ir sunaikinama informacija dėl asmenų, kurių atžvilgiu buvo taikyta kriminalinė žvalgyba, tačiau gauta informacija nepasitvirtino ir ikiteisminis tyrimas nepradėtas, ar tinkamai reglamentuoti atvejai, kuriais kriminalinės žvalgybos metu gali būti atskleidžiamas ir nustatomas žurnalisto informacijos šaltinis.

Nutarime taip pat atkreipiamas dėmesys į naują Europos Žmogaus Teisių Teismo praktiką dėl procesinių prievartos priemonių, kurios yra susijusios su kišimusi į privatų žmogaus gyvenimą ir kitais žmogaus teisių apribojimais.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...