Lietuvoje

2020.03.01 13:28

Šeštadienio vakarą iš prekybos centro IKEA aikštelės išgabentas asmuo: jo ėminys dėl koronaviruso neigiamas

atnaujinta 13.49
LRT.lt 2020.03.01 13:28

Visuomenės informavimo grupė skelbia, kad skirtingas žiniasklaidos priemones pasiekė anoniminė informacija, jog šeštadienį, iš prekybos centro IKEA aikštelės, specialiomis priemonėmis apsaugotų medikų buvo išvežtas žmogus. Informuojama, kad žmogus išvežtas jam pajutus peršalimo simptomus. Jo ėminys, kaip ir dar 9 tirti ryte – neigiami.

„Šeštadienį apie 19 val. medikai tikrai suteikė pagalbą 36–erių vilniečiui. Vyras grįžo iš Italijos, paliko savo kontaktus oro uoste dirbantiems žmonėms, perėjo patikrą termovizoriumi, jo temperatūra nebuvo pakilusi. Vyras savo automobiliu sustojo prekybos centro aikštelėje ir išsikvietė medikus patikinęs, kad namuose yra mažamečių vaikų ir jis jaučia lengvus peršalimo simptomus.

Pagal standartines procedūras medikai suteikė vyrui visą reikalingą pagalbą ir informaciją. Jo ėminiai išsiųsti į laboratoriją, kol paaiškės rezultatai vyras karantinuojamas Santaros klinikų infekcinių ligų centre“, – rašome pranešime spaudai.

Ministro pirmininko patarėjas Skirmantas Malinauskas LRT radijui teigė, kad vyras nebuvo užėjęs į IKEA parduotuvę.

Visuomenės informavimo grupė praneša, kas šiuo metu nėra nustatytas nei vienas naujas koronaviruso atvejis Lietuvoje.

Ministro pirmininko patarėjas Skirmantas Malinauskas savo socialinio tinklapio „Facebook“ paskyroje rašo, kad vyro ėminys neigiamas, kaip ir dar 9 kiti, tirti ryte.

Visuomenės informavimo grupė praneša, kad 2020 kovo 1 d. 13.30 val. duomenimis ištyrus mėginius dėl koronaviruso naujų atvejų nėra. Paskutiniu etapu ištirta 10 ėminių, visi jie neigiami.

S. Malinauskas teigia, kad šalyje per dieną tiriami dešimtys ėminių, o medikai vyksta į dar daugiau iškvietimų.

„Visų jų taip detaliai komentuoti negalėsime ir nenorėsime. Tai yra elementarus panikos skleidimas minint žmonių susikaupimo vietas, parduotuvių pavadinimus, įstaigas. Šiuo atveju padarėme išimtį tam, kad parodytume, jog yra aiškios procedūros, visi žino, ką daro, sistema veikia, o žurnalistams anonimiškai pateikiama informacija yra iškraipoma“, – „Facebook“ rašo S. Malinauskas.

Jo teigimu, jei šalia pamatėte greitosios pagalbos automobilį, nėra jokio reikalo bėgti, slėptis ar bijoti. Medikai atlieka savo darbą ir rūpinasi visų mūsų saugumu. Jei nauji atvejai būtų nustatyti, procedūros irgi būtų aiškios.