Lietuvoje

2020.03.01 12:25

Dėl koronaviruso grėsmės šalies ligoninės ėmėsi papildomų apsaugos priemonių

Laura Adomavičienė, LRT.lt2020.03.01 12:25

Dėl padidėjusios koronaviruso grėsmės didžiosiose šalies ligoninėse draudžiamas pacientų lankymas. Besikreipiantys pacientai – tiek vaikai, tiek suaugę, įleidžiami per vieną įėjimą.

Tokių priemonių Kauno klinikos ėmėsi iškart po to, kai buvo pranešta apie pirmąjį patvirtintą užsikrėtimo COVID-19 virusu atvejį Lietuvoje.

„Siekiant apsaugoti Kauno klinikose gydomus pacientus ir dirbantį personalą, nuo šiandien pacientų lankymas Kauno klinikose ir įvairių daiktų bei maisto perdavimas yra draudžiamas. Maisto produktai pacientams yra nepriimami ir neperduodami. Perduodami tik būtiniausi asmeniniai daiktai. Taip pat draudžiamas artimųjų dalyvavimas gimdyme, gimdyvių lankymas palatose ir apsistojimas jose kartu. Nors planinės hospitalizacijos ir operacijos kol kas nėra ribojamos, pacientų artimieji į Kauno klinikas gali patekti tik neatidėliotinu atveju, turintys skyriaus vadovo arba budinčio gydytojo leidimą“, – teigiama Kauno klinikų pranešime.

Siekiant užtikrinti pacientų ir darbuotojų saugumą, pacientai, atvykę į Kauno klinikas skubios pagalbos, rūšiuojami specialiai tam pritaikytoje palapinėje prie Traumų ir skubios pagalbos centro durų. Tiek suaugę, tiek vaikai įleidžiami per vienas duris – Suaugusių priėmimą. Juos pasitinka specialistai, kurie pateikia kontrolinius klausimus, susijusius su koronaviruso prevencija.

„Jeigu specialistai pastebės riziką dėl galimo užsikrėtimo koronaviruso infekcija, jūs busite izoliuoti atskirose patalpose, kol atvyks GMP automobilis ir jus perveš į Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų kliniką“, – teigiama pranešime.

Lankytojai įleidžiami tik su budinčio gydytojo leidimais, jei lankytojai nekarščiuoja ir neturi kitų infekcijoms būdingų simptomų. Į ligoninę darbuotojai įleidžiami tik su darbo pažymėjimais.

Taip pat dėl Kauno mieste paskelbtos gripo epidemijos ir paskelbtos valstybės lygio ekstremalios situacijos šalyje Kauno klinikos atšaukė renginius, masinius susibūrimus, nevyksta „Akademija šeimai“ paskaitos.

Priemonių ėmėsi ir kitos ligoninės

Papildomų apsaugos priemonių ėmėsi ir kitos šalies gydymo įstaigos. Vilniaus Santaros klinikose ribojama planinė pacientų hospitalizacija ir planinės chirurginės operacijas visuose ligoninės padaliniuose, išskyrus atvejus, kai pacientui gyvybiškai būtinas tęstinis stacionarinis gydymas arba kai planuotos paslaugos nesuteikimo atveju prognozuojamas gyvybei pavojingas sveikatos būklės pablogėjimas. Taip pat visuose ligoninės padaliniuose draudžiamas hospitalizuotų pacientų lankymas. Lankytojai, norintys perduoti savo artimiesiems daiktus, raginami kreiptis į klinikų Skubios konsultacinės pagalbos skyriaus darbuotojus.

Pacientų lankymas draudžiamas Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje. Visgi planinės pacientų hospitalizacijos, chirurginės operacijos ir planinės konsultacijos šiuo metu neatšaukiamos, jos vyksta įprastine tvarka.

Pacientų lankymas ribojamas Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Pacientus galima lankyti darbo ir poilsio dienomis 11-13 val. ir 17-19 val. Vieną pacientą leidžiama lankyti tik vienam asmeniui ir ne ilgiau nei 10 min. Sergantiems ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis lankyti pacientus griežtai draudžiama.

Pacientų lankymas draudžiamas ir Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Savo artimiesiems, besigydantiems ligoninės skyriuose ar padaliniuose, maisto, buities reikmenų, drabužių ir kitus siuntinius galima palikti ligoninės ir jos padalinių rūbinėse.

Nuo šeštadienio pacientų lankymas ir įvairių daiktų bei maisto perdavimas yra draudžiamas ir Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.Taip pat draudžiamas artimųjų dalyvavimas gimdyme, gimdyvių lankymas palatose ir apsistojimas jose kartu.

„Nors planinės hospitalizacijos ir operacijos kol kas vyksta įprastai, pacientų artimieji į Respublikinę Panevėžio ligoninę gali patekti tik neatidėliotinu atveju, turintys skyriaus vadovo arba budinčio gydytojo leidimą“, – praneša Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija

Dėl ekstremalios situacijos dėl koronaviruso Lietuvoje, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje renginiai, masiniai susibūrimai nevyksta.

Atkreipia dėmesį į gripo epidemiją

Lietuvoje yra užfiksuotas vienas koronaviruso atvejis, pacientė laikoma Šiaulių Respublikinėje ligoninėje.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, nuo vasario 11 d. Kauno miesto savivaldybės teritorijoje paskelbta gripo epidemija.

Praėjusį pirmadienį NVSC skelbė, kad Lietuvoje bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis šiek tiek sumažėja, tačiau sergančių gripu skaičius išlika panašus.

Bendras šalies sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis nuo vasario 17-osios iki vasario 23-iosios siekė 73,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų, 7-ąją šių metų savaitę – 82,1 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Daugiausiai sergančiųjų užregistruota Marijampolės apskrityje, mažiausiai – Utenos apskrityje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.