Lietuvoje

2020.02.29 19:42

Plintant koronavirusui, į Italiją išvyko Panevėžio valdžios delegacija

„Jūsų Panevėžys“2020.02.29 19:42

Į koronaviruso krečiamą Italiją išvyko Panevėžio miesto valdžios delegacija. Būtent iš šios šalies į Lietuvą grįžusiai šiaulietei nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis Lietuvoje. Apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Savo ruožtu Panevėžio valdžios atstovai Italijoje dalyvauja Gradoli miesto tradicinės šventės renginiuose ir kasmetiniame partnerių susitikime. Panevėžio valdžios atstovai su italais aptars būsimus projektus.

Nors nedideliame Gradoli mieste koronaviruso baimės nesijaučia ir niekas su medicininėmis kaukėmis nevaikšto, Panevėžio miesto delegacija išsigando nusileidus Italijos sostinės oro uoste. Ten dauguma žmonių slėpė veidus po medicininėmis kaukėmis.

Išvyko penki politikai

Gradoli miesto tradicinės šventės renginiuose dalyvauja Panevėžio vicemeras Valdemaras Jakštas, nuo pareigų iki balandžio 20 dienos nušalintas meras Rytis Račkauskas, dvi miesto Tarybos narės – Loreta Masiliūnienė, Vitalija Vasiliauskaitė ir Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Gurskienė.

Panevėžio miesto vicemeras V. Jakštas naujienų portalui JP aiškino, kad Gradoli – nedidelis miestas, nuo Romos nutolęs į šiaurės vakarus apie 100 kilometrų.

„Niekas nekalba apie koronavirusą ir nevaikšto su medicininėmis kaukėmis. Atokiai esančiame mieste – ramu. Tik nusileidus Italijos sostinės oro uoste matavo kūno temperatūrą. Dirbo keli žmonės ir eilė judėjo greitai. Romos oro uoste matėme ir žmonių su medicininėmis kaukėmis“, – pasakojo vicemeras ir tvirtino Gradoli mieste besibaiminančių italų nematė.

Įvyko regiono tarybos posėdis

V. Jakštas pasakojo, kad Gradoli miestelio meras Liudži Buzi dalyvavo Lacio regiono savivaldybių pasitarime dėl Italijoje siaučiančio koronaviruso.

„Susirinko regiono merai ir aptarė susidariusią situaciją. Niekas nepanikuoja – jokio pavojaus nėra. Didesnis pavojus nustatytas šiaurinėje Italijos dalyje. Gradoli meras sakė, kad per daug panikos skleidžiama, o tai jaučiasi ne pačioje Italijoje, bet kitose šalyse. Tačiau jis pripažino, kad koronavirusas turi įtakos Italijos ekonomikai, turizmui“, – pasakojo V. Jakštas iš Italijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.