Lietuvoje

2020.02.29 16:31

Lietuvos bankas sureagavo į Verygos pasisakymą: nėra įrodymų, kad infekcija plistų per banknotus

LRT.lt 2020.02.29 16:31

Šeštadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad Lietuvoje nėra nustatyta nė vieno naujo koronaviruso atvejo. Kaip sakė ministras Aurelijus Veryga, panikuoti nėra jokios priežasties, tačiau siūloma vengti grynųjų pinigų. Į šį pasisakymą sureagavo ir Lietuvos bankas.

Sveikatos apsaugos ministras atkreipė dėmesį į esą Lietuvos banko išsakytą pasiūlymą gyventojams: mažiau naudotis grynasiais pinigais, daugiau – bankų kortelėmis. Vis dėlto Lietuvos bankas aiškina, kad kol kas nėra įrodymų, kad infekcija plistų per eurų banknotus.

„Eurosistema reguliariai atlieka tyrimus dėl galimo euro banknotų gamybos ir apyvartos poveikio visuomenės sveikatai, įskaitant ir viruso atvejus. Viruso, kaip ir įprasto sezoninio gripo, atveju užsikrėtusio žmogaus kvėpavimo takų sekreto lašeliai patekę ant banknotų, kaip ir ant bet kurio kito paviršiaus, išlieka aktyvūs ribotą laiką. Užsikrėtimo virusu per banknotus tikimybė yra labai maža, palyginti su kitais paviršiais, pavyzdžiui, durų rankenomis, turėklais, šviesos jungikliais, pirkinių krepšeliais“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lietuvoje patvirtinus pirmąjį susirgimo nauju koronavirusu atvejį, ligoninių atstovai penktadienį išdėstė, kaip pasiruošė galimam ligos protrūkiui. Penkių gydymo įstaigų infekcinių ligų padaliniuose iš viso galės būti paguldyti 782 asmenys, susirgę nauja iš Kinijos išplitusia liga.

Rekomendacijas išplatino ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Siūloma šalies mokykloms atidėti šimtadienius, Kaziuko muges ar kitas šventes siekiant užkirsti kelią galimam koronaviruso plitimui.

Rekomendacijos išsiuntinėtos ir savivaldybėms, ir švietimo įstaigoms atskirai.

Ministerija ragina įstaigose užtikrinti, kad būtų užtektinai higienos priemonių, laikytis rekomendacijų dažnai plauti rankas, dezinfekuoti paviršius. Taip pat studentams ir moksleiviams rekomenduojama atsisakyti vykti į rizikingus regionus pagal „Erasmus+“ ar kitas tarptautines mainų programas.

Plačiau skaitykite: Veryga ramina: Lietuvoje daugiau koronaviruso atvejų nėra, bet siūloma vengti grynųjų pinigų