Lietuvoje

2020.02.29 15:32

Vilniaus oro uoste priverstinai nusileido Moldovoje registruotas sraigtasparnis

atnaujinta 17.27
Ignas Jačauskas, BNS 2020.02.29 15:32

Vilniaus oro uoste dėl degalų trūkumo šeštadienio popietę priverstinai nutūpė Moldovoje registruotas sraigtasparnis Mi-8, BNS informavo Lietuvos oro uostų atstovas spaudai Tadas Vasiliauskas.

„Vilniaus oro uoste buvo neplaninis tūpimas, nusileido orlaivis Mi-8. Mūsų duomenimis, jis registruotas Moldovoje. Kaip atsarginis oro uostas jam buvo numatytas Rygos oro uostas, bet dėl degalų trūkumo jis priverstinai turėjo leistis Vilniaus oro uoste“, – sakė T. Vasiliauskas.

Pasak jo, informacija perduota kariuomenei, Valstybės sienos apsaugos tarnybai, (VSAT) policijai, Viešojo saugumo tarnybai, šiuo metu įgula perduota pasieniečiams.

Oro uostų atstovas teigia, kad kol kas nėra informacijos, koks buvo sraigtasparnio skrydžio planas. Šiuo metu orlaivis saugomas Vilniaus oro uoste.

Pasak T. Vasiliausio, pirminiais duomenimis, sraigtasparnis nusileido 14.25 val., juo skrido šeši žmonės.

VSAT atstovas spaudai Giedrius Mišutis BNS teigė, kad visi šeši skridusieji sraigtasparniu – Moldovos piliečiai.

„Pilotas yra apklausiamas Vilniaus oro uosto pasienio užkardoje, likę penki žmonės yra orlaivyje. Pirminė priežastis – jie nusileido pasipildyti degalų, nes jų pritrūko pakeliui į Rygą. Šiuo metu aiškinamės aplinkybes, nes nusileidimas nebuvo planuotas“, – teigė G. Mišutis.

Anot jo, kol kas neplaninis sraigtasparnio nusileidimas nelaikomas pažeidimu.

G. Mišutis vėliau šeštadienį patvirtino, kad Moldovos piliečiai pateikė biometrinius pasus, pagal tarptautinius susitarimus jiems leidžiama keliauti Šengeno erdvėje be vizų.

„Jų dokumentai yra tvarkingi. Šiuo metu vyksta derinimai su antžeminėmis uosto tarnybomis dėl sąlygų kilti, mokesčių už kurą. Kas bus toliau – viskas priklausys nuo pačios įgulos susitarimo su oro uostu“, – sakė VSAT atstovas.