Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.29 10:47

Koronavirusu užsikrėtusios moters artimieji paleisti namo, prašoma gerbti šeimos privatumą

atnaujinta 11.20

Moters, kuriai nustatytas koronavirusas, artimieji išleisti į namus, jie yra sveiki, LRT TELEVIZIJAI sakė premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas. Šeštadienį dar laukiama 20-ies mėginių rezultatų.

Anot premjero patarėjo pati 39-erių šiaulietė, kuriai nustatytas virusas, jaučiasi gerai, bet vis dar laikoma ligoninėje. Jis dar kartą patikino, kad moters artimųjų ir visų, turėjusių su ja kontaktą, rezultatai yra neigiami.

„Trys pakrovimai per dieną yra daromi, tai tą vadinamą antrą pakrovimą – 14 mėginių – ištyrus, po to buvo dar papildomai 26 ištirti žmonės, kurie su šia situacija susiję ir ne su šia situacija susiję, atėję iš kitų infekcinių ligoninių ėminiai. Taip pat nėra nustatyto nė vieno naujo viruso nešiotojo. Šį ryta informacija yra tokia, kad vėl nuo 8 val. ryto yra užkrauta 20 ėminių. tai yra šiek tiek daugiau nei įprasta, bet tai yra normalu“, – kalbėjo S. Malinauskas, pridurdamas, kad pakankamai greitai bus pateikti minimų ėminių rezultatai.

Jis sakė, kad moters artimieji ne tik patys neserga, bet ir nėra viruso nešiotojai, todėl jie išleisti namo, karantine laikoma tik pati užsikrėtusi šiaulietė.

Prašo gerbti privatumą

Tačiau S. Malinauskas teigė, kad atsirado kitokių bėdų. Sulaukta nusiskundimų iš užsikrėtusios moters artimųjų, kad žiniasklaida jau žino, kur jie gyvena, jie sulaukia daug nepageidaujamo dėmesio.

„Mes prašome žurnalistų gerbti šios šeimos privatumą, nes tai yra tam tikros aplinkybės, įstatymai dar labiau saugo šios šeimos privatumą, susijusį su sveikata kai kurių šeimos narių. Matome ir kitų šeimų patirtį, kai tiesiog žmonės gali būti stigmatizuojami, jų šalinamasi visiškai be jokios problemos, be jokio pagrindo.

Jei toliau tas nepageidaujamas dėmesys bus, jeigu šeima toliau skųsis, mes aiškiai sakėme, kad sukursime precedentą, kai Vyriausybė teisinėmis priemonės, šiuo atveju, ekstremalių situacijų komisija, ims ginti tą šeimą ir visas kitas (jei tokių bus – LRT.lt)“, – kalbėjo S. Malinauskas.

Anot premjero patarėjo, nors moters sveikata gerėja, ji nesijaučia gerai dėl susiklosčiusių aplinkybių. S. Malinauskas pabrėžė šeimos privatumo svarbą ir sakė, kad į šį atvejį reikia žiūrėti taip, lyg moteris būtų persirgusi gripu

Stebimi dar du žmonės

Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas Remigijus Mažeika LRT TELEVIZIJAI sakė, kad pastaroji naktis buvo rami, vakare buvo gauti 39-erių virusu užsikrėtusios moters šeimos narių tyrimų rezultatai, jie buvo negiami.

„Visi šeimos nariai buvo saugiai pervežti saviizoliacijai į savo namus. Mes tikimės, kad atsakingai toliau elgsis ir išlauks 14 dienų laikotarpį namuose. Turime vieną atvejį, kurį dar papildomai stebime. Šiuo metu ligoninėje yra stebimi du piliečiai, kurių mėginiai buvo išvežti šią naktį, ir dar laukiame 4 mėginių atsakymų iš kontaktinės grupės, kurie buvo kartu Veronoje“, – kalbėjo R. Mažeika.

Paklaustas, kokia yra pacientės būklė, ligoninės vadovas sakė, kad ji yra visiškai gera, moteris nusiskundimų neturi. Jai gydymas šiuo metu, anot R. Mažeikos, neskiriamas, stebima jos būklė. Kol kas neaišku, ar moteris gali būti pirmadienį išleista namo.

Šeštadienį 13 val. Sveikatos apsaugos ministerijoje planuojama spaudos konferencijas, kurios metu turėtų būti pateikta daugiau duomenų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi