Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.29 10:00

Europos Komisija: privačių interesų deklaracijos Lietuvoje tikrinamos nepakankamai

Vaidotas Beniušis, BNS 2020.02.29 10:00

Europos Komisija teigia, kad privačių interesų deklaracijos Lietuvoje tikrinamos dar nepakankamai griežtai dėl išteklių ir bendro registro trūkumo.

Tai rašoma šią savaitę paskelbtoje kasmetinėje Europos Komisijos ataskaitoje apie Lietuvą.

„Privačių interesų deklaracijos tikrinamos dar nepakankamai griežtai. Taip yra daugiausia todėl, kad trūksta išteklių ir nėra bendro privačių interesų registro“, – rašoma dokumente.

Ataskaitoje atkreipiamas dėmesys, kad per pastaruosius trejus metus bendras vykdomų tyrimų skaičius išaugo trigubai, tačiau Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pajėgumas patikrinti per jos sistemą pateiktas 160 tūkst. deklaracijų tebėra nepakankamas ir tyrimai dažniausiai pradedami remiantis pranešėjų ar žiniasklaidos pranešta informacija.

„Dėl nepakankamos kontrolės ir nesant rizika pagrįsto tikrinimo metodo interesų konfliktai, įskaitant susijusius su aukšto rango pareigūnais, gali likti nenustatyti“, – rašoma ataskaitoje.

Šiemet Vyriausioji tarnybinės etikos komisija konstatavo, kad du ministrai pažeidė įstatymą dėl viešų ir privačių interesų derinimo.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius tokio vertinimo sulaukė, kai jo vakarienę ir pietus per komandiruotes užsienyje apmokėjo pavaldžios įmonės ir įstaigos, o sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įstatymą pažeidė, kai nenusišalino priimdamas sprendimus dėl žmonos darbovietės.

Abu ministrai pareiškė nesutinkantys su komisijos sprendimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi