Naujienų srautas

Lietuvoje

2020.02.29 08:16

Orai: eismo sąlygas sunkina plikledis, bet vėliau situacija turėtų gerėti

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2020.02.29 08:16

Lietuvos vakarinėje dalyje keliuose šeštadienio rytą slidu dėl susidariusio plikledžio, rytinėje dalyje – dėl šlapio sniego, Žemaitijos regione – rūkas, įspėja Automobilių kelių direkcija. Kaip LRT RADIJUI sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Paulius Starkus, pirmoje dienos pusėje sniego sulauks Rytinė šalies dalis.

Sudėtingiausios sąlygos Šiaurės Rytų pusėje

Pasak kelininkų, sudėtingiausios šiaurės rytinėje Lietuvos dalyje, ypatingai Utenos, Molėtų, Anykščių ir Švenčionių rajonuose, kuriuose kelių dangos padengtos pažliugusio sniego sluoksniu.

Lietuvos vakarinėje, daugiausia Klaipėdos apskrityje dalyje, ant kelių dangų susiformavęs plikledis ir šarma, todėl gali pasitaikyti slidžių kelių ruožų. Likusioje šalies dalyje kelių dangos daugiausia šlapios, bet gali pasitaikyti ruožų su šlapio sniego sluoksniu ar šarma.

Vilniaus ir Alytaus apskrityse – vietomis silpnas snygis, pereinantis į šlapdribą. Žemaitijos regione susiformavo silpnas rūkas, matomumas vietomis sumažėjęs iki 300 metrų. Oro temperatūra – nuo 3 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.

Kelių priežiūros mechanizmai dirba beveik visoje šalies teritorijoje, kelininkai įspėja vairuotojus būti ypatingai atidžius.

Orai šils

Numatoma, kad šeštadienio dieną šalies rytinėje pusėje nežymiai pasnigs, tačiau gana greitai sniegas pasitrauks, o dangus bus debesuotas su pragiedruliais.

Vakarop pajūryje ir kituose vakariniuose rajonuose debesys vėl tankės, pasirodys krituliai – nedidelis lietus, pasirodysiantis jau sutemus. Naktį kiek aprimęs vėjas dieną vėl pasirodys, bus žvarbesnis, o įdienojus temperatūra šalyje sieks 2-6 laipsnius šilumos. Šilčiausia turėtų būti pietvakarinėje šalies dalyje, apie 5-6 laipsnius, o vėsiausia, apie 2-3 laipsnius bus Šiaurė Rytų rajonuose.

Sekmadienį sulauksime kalendorinio pavasario. Kaip sakė sinoptikas, naktį iš šeštadienio į sekmadienį daugelyje rajonų pasirodys krituliai, daugiausia vyraus lietus, tačiau pasitaikys ir šlapdribos, ypač šiaurinėje, rytinėje šalies dalyse. Temperatūra naktį svyruos tarp 0-3 laipsnių šilumos.

Pirmąją kalendorinio pavasario dieną sulauksime smulkaus lietaus, bet vėliau atsiras daugiau pragiedrulių. Šalies Vakaruose vėjo gūsiai sustiprės iki 15 m/s, bet tai, kaip sakė sinoptikas, atgins į šalies orus ir didesnę šilumą, todėl įdienojus temperatūra sieks 4-9 laipsnius šilumos.

Kitos savaitės pradžioje orai, anot P. Starkaus, bus pavasariški. Pirmadienio naktį krituliai pasitaikys tik vietomis, temperatūra bus apie 0 laipsnių, o dieną vėl šils iki 5-9 laipsnių šilumos.

Antradienio naktis bus kiek šiltesnė, bet dieną temperatūra išliks panaši, vietomis gali kilti ir iki 10-ies laipsnių šilumos. Tiesa, kritulių išvengti nepavyks, vyraus lietus, bet vėjuota nebus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas