Lietuvoje

2020.02.28 22:32

Koronavirusu apsikrėtusios šiaulietės šeimos narių mėginiai – neigiami

LRT.lt, BNS2020.02.28 22:32

Penktadienį vakare patvirtinta, kad koronavirusu sergančios šiaulietės šeimoje koronavirusas nenustatytas, skelbia Ekstremalių situacijų centras.

Iš viso buvo tiriama 14 ėminių dėl koronaviruso, visi jie buvo neigiami. Tarp jau ištirtų ėminių yra šiaulietės, kuriai pirmajai nustatytas koronavirusas, artimųjų ėminiai.

„Jos brolis, tėvai ir jos vyras. Visi jie ištirti ir nėra viruso“, – BNS sakė S. Malinauskas.

Jis taip pat teigė, kad šiuo metu neturima informacijos, kad Respublikinėje Šiaulių ligoninėje izoliuotos moters sveikata būtų pablogėjusi.

Kitu etapu bus tiriami 26 ėminiai. Augantis laboratorinių tyrimų skaičius susijęs su tikrinamais jau nustatytojo viruso nešiotojo kontaktais, taip pat ir kitais pagalbos besikreipiančiaisiais ir rizikos kriterijus atitinkančiaisiais asmenimis, praneša Ekstremalių situacijų centras.

„Jų skaičius auga, bet tai natūralu, nes atsiranda kontaktai. Galbūt pirmas atvejis žmones paskatino, kad žmonės dažniau kreipiasi“, – teigė S. Malinauskas.

Kaip BNS vėliau penktadienio vakarą sakė sveikatos apsaugos ministro atstovė Lina Bušinskaitė, naujausi duomenys, gauti iš laboratorijos, rodo, kad ir šie 26 mėginiai yra neigiami.

Pasak L. Bušinskaitės, penktadienio vakarą dar laukiama vieno mėginio rezultatų.

Penktadienio dieną premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas pranešė, kad koronavirusu užsikrėtusios šiaulietės šeimos tyrimų duomenys bus skelbiami vėlyvą vakarą.

Penktadienį ryte Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pranešė, kad ligoninėje be moters, kuriai nustatytas koronavirusas, dar yra keturi žmonės – minėtos moteris artimieji. Vienas jų yra moters vyras, kuris į ligoninę atvežtas penktadienio rytą.

Šeši penktadienio rytą ištirti mėginiai dėl galimo koronaviruso buvo neigiami, tačiau su Šiaulių atveju jie nėra susiję, šių tyrimų rezultatai bus žinomi kiek vėliau, penktadienį Seime pranešė Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, iki šiol Lietuvoje ištirta daugiau nei 80 mėginių.

Pirmasis koronaviruso atvejis Lietuvoje nustatytas iš Šiaurės Italijos grįžusiai šiaulietei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.