Lietuvoje

2020.02.28 16:14

Narkevičius teismui skųs VTEK verdiktą dėl skandalingųjų pietų

atnaujinta 16.15
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.28 16:14

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius skųs teismui Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kuriame teigiama, kad ministras pažeidė įstatymą, kai už jo pietus sumokėjo ministerijai pavaldžios įmonės.

Sausį etikos sargai nusprendė, kad kai už ministro pietus sumokėjo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija, susisiekimo ministras pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

LRT.lt primena, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sausio pabaigoje nusprendė, kad, priėmęs maitinimo paslaugų apmokėjimą iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD), susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

VTEK nutarė, kad politikas priėmė interesų konfliktą keliančią dovaną pernai spalį Baltarusijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykusių komandiruočių metu. Žiniasklaida skelbė, kad ministro pietus finansavo Susisiekimo ministerijai pavaldūs subjektai. Esą Minske, kur vyko Baltarusijos transporto savaitės renginiai, pietų išlaidas padengė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir antrinė „Lietuvos geležinkelių“ įmonė „LG Cargo“, o Abu Dabyje sąskaitą už pietus restorane, teigta, apmokėjo LAKD.

Dėl „LG Cargo“ situacijos nutrauktas tyrimas, nes nuspręsta, jog įmonė tiesiogiai su ministru pavaldumo ryšiais nesusijusi.

Tuomet ministras pažymėjo, jog tokių pietų jis nelaiko papirkimu ir pareiškė esąs apskritai nepaperkamas.

„Aš savo nuomonės nekeičiau, manau, kad tai buvo darbinis susitikimas. Aš esu ne vieną šeimininko teisėmis finansavęs ar vaišinęs svečią. Nekalbame apie tai, kad mane galima papirkti 10 ar 70 eurų. Aš save laikau apskritai nepaperkamu. Esmė yra turinys“, – po posėdžio sakė J. Narkevičius.

Anot ministro, jis mano, jog savo darbą atliko sąžiningai ir vakarienės, kurias ir tyrė VTEK, buvo darbiniai susitikimai

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.