Lietuvoje

2012.06.15 10:33

Gedimino pr. 24-40 „apsigyveno“ per tūkstantį žmonių

ELTA 2012.06.15 10:33

Per beveik 7 mėnesius net 1043 gyventojai deklaravo gyvenamąją vietą Gedimino pr. 24-40 esančiame bute. Iš jų 398 tai padarė elektroniniu būdu.

Per beveik 7 mėnesius net 1043 gyventojai deklaravo gyvenamąją vietą Gedimino pr. 24-40 esančiame bute. Iš jų 398 tai padarė elektroniniu būdu.

Nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio Vilniaus miesto savivaldybės įgyvendinama paslauga kviečia Vilniuje gyvenančius, tačiau šiame mieste gyvenamosios vietos nedeklaravusius asmenis oficialiai tapti vilniečiais.

Nekilnojamojo turto Vilniuje neturintys asmenys tai gali padaryti užsiregistravę Gedimino pr. 24-40 esančiame Vilniaus miesto savivaldybei priklausančiame bute.

Vilniaus gyventojai kviečiami deklaruoti gyvenamąją vietą sostinėje, kad į miesto biudžetą būtų galima surinkti daugiau gyventojų pajamų mokesčio (GPM), kurį būtų galima skirti įvairioms svarbioms miestui sritims – viešajam transportui, gatvių apšvietimui, naujiems dviračių takams, miesto saugumo gerinimui, miesto aplinkai ir parkams, naujiems vaikų darželiams ir kt., teigiama savivaldybės pranešime.

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, dalis vilniečių mokamo GPM skiriama kitiems Lietuvos miestams, kuriuose jie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą, nors faktiškai dirba ir gyvena Vilniuje. Taip 2011 metais iš viso Vilniuje surinkto GPM net 278 mln. Lt atiteko kitoms savivaldybėms, tuo tarpu iš kitų savivaldybių į Vilnių atkeliavo 12 kartų mažiau – 23 mln. Lt.

Vilniečiai, prisiregistravę adresu Gedimino g. 24-40, neturi galimybės gyventi šiuo adresu ir neturi teisės į būsto nuomą ar nuosavybę.

Prašymai deklaruoti gyvenamąją vietą savivaldybės adresu priimami Vilniaus miesto savivaldybėje.