Lietuvoje

2020.02.28 15:12

Virusas panikos Šiauliuose nepasėjo – gyventojai ramūs, parduotuvėse maisto netrūksta

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.02.28 15:12

Šiauliai tapo pirmuoju Lietuvos miestu, paliestu plintančio koronaviruso. Čia liga konstatuota 39-erių metų moteriai, ir nors apie šį atvejį kalbama itin garsiai, neatrodo, kad tai kaip nors būtų paveikę kasdienį Šiaulių gyvenimą.

Į Šiaulius atvykome kiek priešpiet. Čia jau vyko savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Po jo su žurnalistais kalbėjęs miesto meras Artūras Visockas sakė, kad daugiausia bėdų gali sukelti ne pats virusas, o dėl jo galinti kilti panika.

„Šiandien jokių draudimų, jokių primygtinų nurodymų, kad žmonės turi uždaryti renginius ir neįsileisti nėra. Bet žmonės turi pagalvoti ir priimti savo asmeninius sprendimus“, – kalbėjo Šiaulių miesto meras.

Iš tikro, panašu, kad Šiauliuose panika nekilo. Gatvėse nestigo žmonių, jų buvo ir prekybos centruose, ligoninėse. Neteko matyti nė vieno šiauliečio su medicinine kauke ar kokia kita apsaugos priemone. Atrodo, kad gyvenimo virusas čia nepakeitė, apie tai kalbėjo ir miesto meras A. Visockas.

„Nieko neuždarinėsime, gyvenimas vyksta, kaip vykęs. Tik reikia stengtis padaryti taip, kad jei mūsų viešame gyvenime ir būtų viruso galimybės, jos sumažėtų iki minimalaus lygio“, – kalbėjo Šiaulių meras.

Socialiniuose tinkluose plintant ištuštintų parduotuvių lentynų vaizdams, nutarėme pažiūrėti, ar panaši situacija yra ir Šiauliuose. Apsilankėme keliose maisto prekių parduotuvėse ir nors lentynos jose yra aptuštėjusios, sakyti, kad jos yra iššluotos būtų neteisinga.

Parduotuvių lentynose netrūko ir makaronų ar kruopų – kurių, sprendžiant iš internete sklandančių nuotraukų trūksta labiausiai – ir konservų, aliejaus bei kitų greitai negendančių maisto produktų.

Ramūs ir gyventojai, ir medikai

Portalas LRT.lt keleto gatvėje sutiktų šiauliečių paklausė, ar jiems virusas kelią nerimą, ar kaip nors pasikeitė jų kasdienybė. Prie prekybos centro sutikta Violeta sakė, kad jos aplinkoje beveik niekas nekalba apie į Lietuvą atėjusį koronavirusą.

„Visiškai žmonės aplinkiniai ir darbe, kur aš dirbu, nieko apie tai nekalba. Nežinau, nebuvo juokios net kalbos, gal žmonės užsiėmę darbais, neturime kada apie tai kalbėti, dirbame. O šiaip, aš mažai bendrauju su kuo nors, namuose būnu“, – sakė Violeta.

Netoliese sutikome ir Aleksą. Vyras pasakojo, kad apie koronavirusą girdėjo daugiausia iš žinių, spaudos. Pats sakė informacijos apie tai neieškantis, nes jos ir taip visur apstu. Paklaustas, ar jam nerimą kelia Šiauliuose užfiksuotas viruso atvejis, Aleksas nedaugžodžiavo: „Tikrai ne.“

Portalui LRT.lt pavyko pabendrauti ir su Respublikinės Šiaulių ligoninės, kur gydoma virusu užsikrėtusi moteris, darbuotojais. Jie norėjo likti neįvardinti, tačiau kalbėjo, kad jų darbo viruso atsiradimas per daug nepakeitė. Tiesa, jie džiaugėsi, kad ligoninės darbuotojais yra puikiai pasirūpinta, nieko netrūksta.

„Tikrai, mumis yra pasirūpinta, skirta lėšų, kad visko užtektų, kad būtume aprūpinti“, – sakė vienas ligoninės darbuotojų.

Pacientė viešėjo Veronoje

Portalas LRT.lt primena, kad pirmasis Lietuvoje nustatytas koronaviruso atvejis buvo užfiksuotas Šiauliuose. Čia jis nustatytas 39-erių metų moteriai, kuri vasario 24-ąją iš Italijoje esančios Veronos grįžo į Kaune esantį oro uostą, vėliau ir į Šiaulius.

Kaip pranešta anksčiau, moteriai pasireiškę simptomai nėra sunkūs, o penktadienį A. Visockas žurnalistams sakė, kad moteriai net nėra pakilusi temperatūra. Penktadienio vakare turėtų paaiškėti moters artimųjų, turėjusių kontaktą su ja, rezultatai.