Lietuvoje

2015.09.24 07:16

Kviečia registruotis žmones, norinčius nuomoti būstus pabėgėliams

Rūta Kupetytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.09.24 07:16

Nevyriausybinės organizacijos kviečia registruotis žmones, norinčius išnuomoti būstus pabėgėliams. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad į Lietuvą atvykę žmonės bus apgyvendinti ne socialiniuose, o žmonių nuomojamuose būstuose. Ministerija taip pat kreipėsi į savivaldybes prašydama padėti surasti, kur pabėgėliai galėtų apsigyventi.  

Šiuo metu Lietuva kasmet apgyvendina per šimtą pabėgėlių. Iš pradžių jie gyvena pabėgėlių priėmimo centre Rukloje. Vėliau, dažniausiai padedant nevyriausybinėms organizacijoms, nuomojasi būstus įvairiose Lietuvos vietovėse.  
 
Planuojama, kad daugiau nei tūkstantis pabėgėlių, kuriuos įsipareigojo priimti Lietuva, bus apgyvendinti pagal panašią tvarką. Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kiekvienas pabėgėlis iš Europos Komisijos gaus 6000 eurų krepšelį – dalis šių pinigų bus skirta nuomai. 
 
Vis dėlto nevyriausybinių organizacijų atstovai pastebi, kad net ir mokant rinkos kainą šiuo metu nuomotojai ne visada nori priimti pabėgėlius. Todėl nevyriausybinės organizacijos, kaip „Caritas“ ar „Raudonasis kryžius“, kviečia jau dabar registruotis žmones, kurie norėtų nuomoti būstus ar suteikti kitokią pagalbą pabėgėliams. Savivaldybės šiuo metu taip pat tariasi, kaip kontaktuoti su žmonėmis, norinčiais nuomoti savo būstus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.