Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.28 14:31

Seimo valdyba kreipiasi į Ekstremalių situacijų valdymo centrą: svarstoma atšaukti Kovo 11-osios renginius

Vilniaus savivaldybė: kol kas atšaukti Kaziuko mugės ir kitų renginių neplanuojama; atnaujinta 15.16

Lietuvos užfiksavus pirmąjį koronaviruso atvejį, penktadienį Seimo valdyba, susirinkusi į neeilinį posėdį nutarė kreiptis į Ekstremalių situacijų operacijų centrą, siekiant išsiaiškinti, ar Seimas turėtų organizuoti Kovo 11-osios renginius.

Šis Seimo valdybos sprendimas priimtas bendru sutarimu.

Penktadienį neeiliniame Seimo valdybos posėdyje parlamento vicepirmininkė, konservatorė Irena Degutienė teigė, kad būtina išsiaiškinti, ar parlamentas gali organizuoti Kovo 11-osios, tai yra Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio renginius. Ji priminė, kad Lietuvoje dėl koronaviruso grėsmės jau yra paskelbta ekstremali situacija.

„Ką mums dabar daryti? [...] Į Lietuvą atvažiuoja didelės delegacijos iš kitų valstybių, buvo pakviesti svečiai. Jeigu mes galime organizuoti, tai vienas dalykas. Bet aš matau didelį pavojų tame. Kodėl? Todėl, kad didžioji dauguma ar mūsų signatarų, ar Sąjūdžio žmonių yra žmonės, kuriems yra virš 80 metų, [...] kurie yra rizikos faktorius susirgti ar užsikrėsti koronavirusu“, – kalbėjo I. Degutienė.

Ji pabrėžė mananti, kad Seimo valdyba privalo kreiptis į Ekstremalių situacijų operacijų centrą, o šis, konservatorės manymu, privalo atsakyti pateikti konkrečius atsakymus, o ne rekomendacijas apie tai, ar saugu rengti Kovo 11-osios renginius.

„Mes turime turbūt [...] kreiptis oficialiai, skubiai į Ekstremalių situacijų operacijų centrą ir gauti raštišką atsakymą“, – pažymėjo I. Degutienė.

Be to, Seimo vicepirmininkės manymu, Ekstremalių situacijų operacijų centras turi atsakyti, ar saugu Seime rengti ir kitus renginius, kurie numatyti kovo-balandžio mėnesiais. I. Degutienė atkreipė dėmesį į tai, kad jau kitą savaitę, pirmadienį, parlamente rengiama diskusija apie „Brexit“, į kurią kviečiami užsienio svečiai.

„Svarbu žinoti, ar mes galime organizuoti tokius renginius“, – tikino politikė.

Seimo valdybos narys, liberalas Jonas Liesys pritarė I. Degutienės idėjai. Jis priminė, kad šiuo metu paskelbta apie vieną koronaviruso atvejį Lietuvoje. Bet jų, pasak parlamentaro, gali būti ir daugiau.

„Šiandien turime vieną atvejį, bet nežinome, kas bus už šešių valandų. [...] Manau, kad renginius Seime turime stabdyti šią minutę“, – teigė J. Liesys.

„Socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas taip pat pritarė idėjai kreiptis į Ekstremalių situacijų operacijų centrą dėl Seime planuojamų renginių.

„Manau, kad reikia kreiptis [...] ir paklausti, kaip elgtis pasikeitus situacijai“, – tvirtino politikas.

Seimo opozicijos lyderis, socdemas Julius Sabatauskas neslėpė nerimo dėl galimų kitų koronaviruso atvejų Lietuvoje. Jis taip pat pažymėjo pritariantis, jog būtina tiksliai žinoti, ar Seimas turėtų atsisakyti parlamente planuojamų renginių.

„Pavyzdžiui, Konstitucijos salė talpina 100 žmonių. Jeigu renginys vyksta 3-4 valandas, […] akivaizdu, kad toje pačioje užadaroje erdvėje esantiems žmonėms rizika padidėja“, – tvirtino socdemas.

Savivaldybė atsižvelgs į bendrus nutarimus

Seimo valdyba, susirinkusi į neeilinį posėdį, nutarė kreiptis į Ekstremalių situacijų operacijų centrą, siekdama išsiaiškinti, ar Seimas turėtų organizuoti Kovo 11-osios renginius. Vilniaus miesto mero patarėja Ieva Dirmaitė portalui LRT.lt sakė, kad, priėmus sprendimą neorganizuoti šventinių renginių, savivaldybė į tai atsižvelgtų.

Vis dėlto, pridūrė I. Dirmaitė, kad kol kas savivaldybė neplanuoja atšaukti oficialių renginių, tokių kaip Kaziuko mugė ar Kovo 11-oji, tačiau stebi visą pasirodančią informaciją ir aktualijas. I. Dirmaitė pabrėžė, kad atsiradus naujoms aplinkybėms savivaldybė reaguos į situaciją ir bus priimti atitinkami sprendimai.

„Atsižvelgiant į viruso paplitimą ir kitus galimus atvejus, matome, kad kol kas Vilniuje viruso nėra, bet vis tiek budriai stebime“, – sostinės gyventojus ramino mero patarėja.

Pirmasis koronaviruso atvejis Lietuvoje

Penktadienio naktį pranešta apie pirmąjį koronaviruso atvejį Lietuvoje. Koronavirusu užsikrėtusi moteris į Lietuvą iš Veronos miesto Italijoje grįžo vasario 24 dieną. Ji Italijoje keliavo su bendradarbiais.

39-erių moteris izoliuotai gydoma Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Į šią gydymo įstaigą tyrimams atvežtas ir jos vyras. Ligoninėje taip pat izoliuoti ir kiti moters artimieji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi