Lietuvoje

2020.02.28 12:40

Koronavirusas koreguoja partijų planus: į tarybų posėdžius nesirinks „valstiečiai“ ir konservatoriai

atnaujinta 16.23
Dainora Karklytė, ELTA2020.02.28 12:40

Seimo valdančiosios koalicijos taryba penktadienį specialaus neeilinio posėdžio metu aptarė politikų atsakingo elgesio koronaviruso situacijoje principus.

Į tai reaguodamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad „valstiečiai“ atšaukė kitą savaitę suplanuotą tarybos posėdį, o jis pats artimiausiu metu nevyks į susitikimus su rinkėjais.

„Mes priėmėme sprendimą, kad neorganizuosime susitikimų, jokių tarybos posėdžių tame laikotarpyje, kada tai gali kelti grėsmę. Nors jokio draudimo tokius renginius nėra, bet tiesiog susitarėme nedaryti to, kas nėra būtina. Mes planavome kitą savaitę turėti ir partijos tarybos posėdį – jo nedarysime, ir pats planavau pirmadienį bei kitomis dienomis važiuoti į susitikimus – to nedarysiu dėl to, kad tai keltų kažkokią papildomą riziką. Jeigu kažkoks atvejis yra dar neužfiksuotas, kad tai gali kažkur papildomai pasklisti, visi suprantame savo atsakomybę“, – po valdančiosios koalicijos tarybos posėdžio žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Nesirinks ir konservatoriai

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija penktadienio popietę taip pat paskelbė, kad atideda šeštadienį turėjusį vykti Tarybos renginį Anykščiuose.

„Iš oficialių institucijų girdime prieštaringas žinias. Nors turime rekomendaciją vengti masinių susibūrimų, tuo pat metu neatšaukiami dideli renginiai įvairiose šalies vietovėse. Esant tokioms aplinkybėms priėmėme sprendimą apriboti partijos renginius, kol nėra tiksliai žinoma epidemiologinė situacija Lietuvoje ir galima rizika renginiuose dalyvaujantiems žmonėms. Sprendimą priimdami remiamės Vilniaus universiteto ir Santaros klinikų ekspertų rekomendacija“, - sakė TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt