Lietuvoje

2020.02.28 12:31

Patvirtinus koronaviruso atvejį, Nausėda ragina duoti atkirtį melagingos informacijos platintojams

BNS 2020.02.28 12:31

Penktadienį patvirtinus pirmą koronaviruso atvejį šalyje, prezidentas Gitanas Nausėda paragino žmones išlaikyti rimtį ir laikytis oficialių rekomendacijų.

„Šiuo metu visiems Lietuvos žmonėms svarbu išlaikyti rimtį, elgtis atsakingai, vadovautis oficialiomis rekomendacijomis ir apie jas papasakoti savo artimiausiai aplinkai – giminaičiams, draugams ir bendradarbiams“, – pranešime spaudai teigė prezidentas.

G. Nausėda pabrėžė, kad šiuo metu „nėra absoliučiai jokio pagrindo panikai, todėl reikėtų duoti atkirtį tiems, kurie, sąmoningai ar ne, platina išgalvotą ar atvirai melagingą informaciją“.

Jis taip pat teigė, kad galima pasitikėti specialistų kompetencija ir institucijų gebėjimu suvaldyti situaciją.

„Pasitvirtinus informacijai apie pirmąjį susirgimą, noriu aiškiai pareikšti, kad galime pasitikėti dirbančių specialistų kompetencija ir institucijų gebėjimu suvaldyti ekstremalią situaciją“, – sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas, kaip teigiama pranešime, taip pat pasiūlė Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui Prezidentūros specialistų paramą.

Pirmasis koronaviruso atvejis penktadienio naktį buvo nustatytas 39 moteriai, kuri šią savaitę grįžo iš Italijos. Ji yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

Pasaulyje nuo kiniško koronaviruso jau registruota daugiau nei 2,8 tūkst. mirčių, iš viso užfiksuota daugiau nei 83 tūkst. atvejų.