Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.28 12:24

Karbauskis apie reakciją į koronavirusą Lietuvoje: opozicijos pareiškimai yra melagingi

partijų susitarimo nebus
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.02.28 12:24

Lietuvoje užfiksavus pirmąjį koronaviruso atvejį, valdančioji koalicija rinkosi į tarybos posėdį. Penktadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis pranešė, kad su valdančiaisiais sutarė, jog politikai nekomentuos koronaviruso tema ir leis tai daryti tik specialistams. Politikas tikino specialaus partijų susitarimo dėl to neinicijuos, nes esą ne visos parlamentinės partijos šiai idėjai pritartų.

„Jo (susitarimo tarp partijų – LRT.lt) neįmanoma pasirašyti. Per daug didelis susipriešinimas tarp opozicijos ir pozicijos. Šiuo konkrečiu atveju mes pasidalinome savo nuomone, kad nereikia daryti veiksmų, naudojantis šio viruso grėsme, vardan politinių motyvų, nes kai kurių opozicinių partijų atstovų pareiškimai, kad valstybė yra nepasiruošusi, medikai yra nepasiruošę, yra melagingi. Ir mes tiesiog prevenciškai pasakėme: „galbūt reikia susitarimo?“.

Bet dabar suprantame, kad ir be susitarimo politikai, ypatingai kalbant apie partijų lyderius, supranta savo atsakomybę ir tuo nesinaudoja. Mes paprašysime visų mūsų partijų narių, kad niekas nedarytų jokių pareiškimų, niekas nesidalintų kažkokiomis nuomonėmis“, – penktadienį žurnalistams po valdančiosios koalicijos tarybos posėdžio Seime žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Karbauskis apie reakciją į koronavirusą Lietuvoje: opozicijos pareiškimai yra melagingi

„Valstiečių“ lyderis patikslino, kad partijų susitarimas dėl dezinformavimo apie koronavirusą nebus inicijuojamas. Anot jo, politikai tiesiog yra kviečiami susilaikyti nuo komentarų šia tema.

Politikas nepatikslino, kurie politikai skleidžia melagingą informaciją apie prevencinius veiksmus dėl koronaviruso Lietuvoje. Jis tik pasipiktino „buvusių politikų“ pareiškimais apie tai, kad „reikia uždaryti valstybę, uždaryti valstybės sienas“. „Valstiečių“ lyderio manymu, veikiausiai tokiu būdu siekiama susikrauti politinių dividendų, artėjant Seimo rinkimams.

R. Karbauskis informavo, kad valdantiesiems buvo pristatyta informacija apie prevencinius veiksmus dėl koronaviruso. Politikas tikino manantis, kad situacija yra kontroliuojama. Jis ragino visuomenę sekti ir laikytis rekomendacijų, apie kurias skelbia oficialios institucijos ir valstybės pareigūnai.

„Valstiečių“ lyderis, paklaustas, ar bus reaguojama į frakcijos kolegos, parlamentaro Dainiaus Kepenio neigiamus pareiškimus apie skiepus, tikino, kad kiekvienas Seimo narys yra laisvas pareikšti savo nuomonę.

„Mes neatsakome už Seimo nario pareiškimus, bet, kita vertus, už tų pareiškimų nėra kažkokios grėsmės“, – pažymėjo R. Karbauskis.

Tiesa, jis dar kartą patikino, kad apie viešus komentarus kalbėsis su visais kolegomis.

Premjeras politikavimo nemato

Valdančiosios koalicijos tarybos posėdyje dalyvavęs premjeras Saulius Skvernelis žurnalistams sakė, kad šiuo metu politikai turi „unikalią galimybę susitelkti ir neužsiimti politikavimu“.

„Nemanau, kad kokia nors politinė jėga norės... Galbūt ir norės – visuomenė įvertins – naudotis ir spekuliuoti šia situacija. Toks tikslas yra, o susitarimas nebūtinai turi būti raštu. Tai yra džentelmeniškas susitarimas. Kas norės, tas jo laikysis“, – apie valdančiųjų iniciatyvą paskatinti politikus susilaikyti nuo komentarų apie koronavirusą kalbėjo ministras pirmininkas.

Jis, skirtingai negu R. Karbauskis, teigė šiuo metu nematantis politinių jėgų, kurios mėgintų naudotis koronaviruso tema, siekiant politinių dividendų.

„Manau, kad turime vieną iš tų situacijų, kad ir visuomenės, ir politikų susitelkimą. Norėtųsi, kad tai tikrai tęstųsi, nes bus visko. Šiandien tikrai situacija yra visiškai kontroliuojama, valdoma, bet, jeigu virusas plistų, tai, aišku, bus ir netikslumų, nesklandumų. Manau, kad reikia susitelkti, nepanikuoti ir kantriai dirbti. Svarbiausia – reikia leisti dirbti tarnyboms, kurios tą atsakingą darbą dirba, o politikams nesikišti ten, kur kištis nereikia“, – komentavo Vyriausybės vadovas.

„Socialdarbiečių“ lyderis ragino nešluoti maisto lentynų

Valdančiosios koalicijos partnerės Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas po valdančiosios koalicijos tarybos posėdžio teigė, kad Lietuva turi pakankamai maisto atsargų, tad gyventojai masiškai pirkti maisto neturėtų.

„Šito tikrai nereikia ir kviesčiau žmonių to nedaryti. Lietuva turi tikrai pakankamas atsargas. Net jei būtų pats sunkiausias scenarijus, Lietuva vis tiek turi pakankamai maisto ir tikrai šito daryti nereikia, nebent čia kažkas iš prekybininkų bando paspekuliuoti, bet kol kas to nematau. Manau, kad ir prekybininkai geranoriškai elgiasi“, – tvirtino G. Kirkilas.

Jis ragino visuomenę nepanikuoti.

„Nekelkime panikos, ir tai bus pats geriausias šio viruso suvaldymo būdas“, – pabrėžė politikas.

G. Kirkilas teigė manantis, kad partijų lyderiai elgiasi korektiškai ir koronaviruso tema nepolitikuoja, o jei koks politikas socialiniuose tinkluose parašo savo komentarą minėtu klausimu, tai, pasak parlamentaro, tai veikiausiai nėra partijos, kuriai jis atstovauja, pozicija.

Pirmasis koronaviruso atvejis Lietuvoje

Penktadienio naktį pranešta apie pirmąjį koronaviruso atvejį Lietuvoje. Koronavirusu užsikrėtusi moteris į Lietuvą iš Veronos miesto Italijoje grįžo vasario 24 dieną. Ji Italijoje keliavo su bendradarbiais.

39-erių moteris izoliuotai gydoma Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Į šią gydymo įstaigą tyrimams atvežtas ir jos vyras. Ligoninėje taip pat izoliuoti ir kiti moters artimieji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi