Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.28 11:36

Kylant nerimui dėl koronaviruso, policija įspėja žmones saugotis sukčių ir vagių

atnaujinta 12.11

Kylant nerimui dėl koronaviruso plitimo, policija penktadienį įspėjo žmones saugotis sukčių ir vagių.

„Kilus panikai, dažnai tuo naudojasi sukčiai. Atvejų tokių kol kas neužfiksuota, tai – teorinė galimybė“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Policija įspėja, kad žmonės neatidarinėtų durų nepažįstamiems asmenims, kurie apsimeta medikais ar pareigūnais, visuomenės sveikatos specialistais, siūlančiais dezinfekuoti namus, apžiūrėti asmenis ar kambarius ir panašiai, taip pat žmonės įspėjami pasisaugoti ir telefoninių sukčių.

Pareigūnai primena, kad tarnybų atstovai turi uniformas ir tarnybinius pažymėjimus.

„Išlikite budrūs, nepasiduokite panikai, o kilus įtarimams – nedelsiant skambinkite 112“, – rašoma policijos „Facebook“ paskyroje išplatintame pranešime.

R. Matonis taip pat teigia, kad nereikėtų kelti išankstinės panikos visuomenėje dėl pirmojo koronaviruso atvejo Lietuvoje. Pasak jo, policijos pareigūnai tikrai nepradės tikrinti visų, iš fiksuotų viruso židinių grįžusių asmenų, ar jie laikosi rekomendacijų ir dvi savaites leidžia laiką namuose.

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija penktadienio rytą aptarė būtinuosius veiksmus dėl koronaviruso (COVID-19) keliamos grėsmės. Po susitikimo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad iškyla tokių atvejų, kad žmogus, kuris yra buvęs viruso židinyje, nesilaiko rekomendacijų likti namuose dvi savaites. Sveikatos apsaugos ministro teigimu, tokie atvejai bus koordinuojami su policijos pareigūnais ir, jei žmogui reikia izoliuotis, jis tai daryti privalės.

R. Matonis ramina visuomenę ir teigia, kad drastiškų, perteklinių priemonių policijos pareigūnai tikrai nesiims.

„Jeigu yra žmogui reikalavimai ir jis jų nevykdo, tai policijos pareigūnai visuomet gali imtis kažkokių priemonių. Bet, kad mes kažkur vaikščiosime ir žmones per prievartą gabensime, tai tikrai ne“, – Eltai sakė R. Matonis.

Policijos departamento atstovas patvirtino, kad Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijoje dalyvavo ir policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Pasak R. Matonio, generalinis komisaras gavo tik abstrakčius nurodymus.

„Taip, ekstremalių situacijų posėdyje dalyvavo generalinis komisaras. Manau, jis žodinę informaciją gavo, bet čia buvo toks neapibrėžtas dalykas – kas būtų, jeigu būtų. Kol kas jokių atvejų tikrai nėra. Ir nereikia nereikalingos panikos kelti ir žmonių gąsdinti“, – Eltai sakė A. Matonis.

„Ta pati situacija yra bendrąja prasme. Jeigu medikai nesusitvarko su kažkokiu ligoniu, jis yra agresyvus ir nevykdo kažkokių reikalavimų, tai jie gali pasitelkti policijos pagalbą. Tai lygiai taip ir čia, jeigu bus kažkokių situacijų, kuriose vyks konfliktai, tai policija gali būti pasitelkiama. Bet kad privalomai kažkur policijos pareigūnai važinės – tai ne“, – teigė jis.

Lietuvoje penktadienį nustatytas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu (COVID-19) atvejis. Atlikus tyrimus, infekcija nustatyta iš Veronos (Italija) vasario 24 d. grįžusiai šiaulietei. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad 39 metų pacientė, užsikrėtusi koronavirusu, yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi