Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.28 12:04

Šiaulių meras pagyrė koronavirusu užsikrėtusios moters veiksmus: turime sėkmės atvejį

atnaujinta 12.29
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.02.28 12:04

Po to kai buvo pranešta apie pirmąjį koronaviruso atvejį Šiauliuose, miesto savivaldybė sušaukė ekstremalių situacijų komisijos posėdį.

Po ekstremalių situacijų komisijos posėdžio Šiaulių miesto meras Artūras Visockas paneigė kai kuriose žiniasklaidos priemonėse pasirodžiusią informaciją, kad Šiaulių „Juventos“ progimnazija buvo uždaryta dėl koronaviruso atvejo. A. Visockas pabrėžė, kad virusu užsikrėtusi moteris nedirbo šioje mokykloje, o švietimo įstaigoje pamokos nevyksta dėl įprasto gripo protrūkio.

Šiaulių meras paneigė gandus: koronavirusu serganti moteris mokykloje nedirbo

„Noriu paneigti jau besivystantį gandą, kad mokytoja buvo užsikrėtusi ir čia vystosi kažkokia drama. Taip nėra. Tas žmogus, kuris dabar yra ligoninėje, nėra „Juventos“ mokytoja“, – pabrėžė A. Visockas.

Anot mero, komisija nutarė, kad nežiūrint į tai, jog kai kurie vaikai keliavo iš mažos rizikos regionų, vis tiek bus rekomenduojama jiems mokytis nuotoliniu būdu.

Šiaulių miesto meras pagyrė koronavirusu užsikrėtusią moterį, nes ji pati ėmėsi reikalingų priemonių: pati izoliavosi nuo aplinkos, o pasijutusi blogai kreipėsi į medikus: „Tai yra visiškai sąmoningas atvejis, kai žmogus pats kreipėsi, pats save izoliavo ir turime tam tikra prasme sėkmės atvejį.“

Komisija sprendė ir ką daryti dėl masinių renginių. A. Visockas kalbėjo, kad gyventojams rekomenduojama prisiimti asmeninę atsakomybę ir jei jaučia riziką nedalyvauti renginiuose. Anot mero, nutraukti jau vykstančių renginių šiuo metu negalima.

„Dalis renginių yra komerciniai, nors galbūt ne čia priežastis. Bet tokio nurodymo iš Vyriausybėje vykstančios komisijos nėra, yra rekomendacija ir mes tos rekomendacijos laikysimės“, – kalbėjo A. Visockas.

Jis taip pat teigė, kad Šiaulių viešasis transportas yra visiškai dezinfekuotas ir dėl to esą problemų kilti neturėtų.

„Iš kur galėtų kilti problemos, šiandien nėra žinoma“, – sakė Šiaulių miesto meras. Sutarta, kad ekstremalių situacijų komisija gali rinktis bet kuriuo metu, kai tik kils tam poreikis. Kol kas nėra jokių valstybės ar kitų institucijų lankymo ribojimų.

Kaip kalbėjo Šiaulių miesto meras, didžiausias pavojus yra ne pats koronavirusas, o dėl sklindančios netikslios informacijos kylanti panika. Pasak jo, svarbiausia imtis būtinų saugumo priemonių, pavyzdžiui, įtarus, kad galite būti užsikrėtęs virusu, neiti į gydymo įstaigas, o kviestis medikus į namus, taip pat dažnai plauti rankas.

„Šiandien jokių draudimų, jokių primygtinių nurodymų, kad žmonės turi uždaryti renginius ir neįsileisti, tikrai nėra. Bet žmonės turi galvoti ir priimti savo asmeninius sprendimus“, – sakė meras.

Portalas LRT.lt primena, kad apie pirmąjį koronaviruso atvejį Lietuvoje buvo pranešta naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Pranešama, kad virusu užsikrėtė 39-erių metų moteris, ji iš Veronos atvyko į Kauną vasario 24-ąją. Šiaulietė šiuo metu yra izoliuota Šiaulių Respublikinėje ligoninėje. Stebimi ir su ja kontaktą turėję artimi žmonės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi