Naujienų srautas

Lietuvoje2013.02.06 10:21

Ekspertai: rinkėjai gali balsuoti už jautresnę kandidatę į Prezidentus

Ekspertai tvirtina, kad per artimiausius Prezidento rinkimus D. Grybauskaitei iššūkį galėtų mesti kandidatė moteris, suderinanti vyrišką ir moterišką retoriką. Tokia kandidatė turėtų demonstruoti atjautą, motiniškumą ir susirūpinimą, tačiau kartu gebėti parodyti ir savo jėgą.

Ekspertai tvirtina, kad per artimiausius Prezidento rinkimus D. Grybauskaitei iššūkį galėtų mesti kandidatė moteris, suderinanti vyrišką ir moterišką retoriką. Tokia kandidatė turėtų demonstruoti atjautą, motiniškumą ir susirūpinimą, tačiau kartu gebėti parodyti ir savo jėgą.

Anot Lino Kontrimo, ryšių su visuomene agentūros „PR Service / Edelman Affiliate“ direktoriaus, Lietuvos politinėje arenoje moterims kovoti yra pakankamai sudėtinga, kadangi dominuoja vyriška retorika.

„Žvelgdami į viešojoje erdvėje aktyviai besirodančius politikus, iš jų norime tam tikrų savybių: mes norime, kad jie būtų sąžiningi, protingi, ryžtingi, aktyviai imtųsi veiksmų. Tai yra vyriška retorika, kurią ir demonstruoja mūsų Prezidentė“, – tvirtina L. Kontrimas.

Tačiau, pasak jo, moteriškumas, kaip vertybių rinkinys, visuomenei yra labai svarbus ir būtinas. Rinkėjams svarbios tokios valdžios atstovų savybės, kaip atjauta, šiluma, emocija balse, susirūpinimas.

„Ir tai jokiu būdu nėra siejama su ištižimu ar verkšlenimu. Kai praėjusiais metais įvyko tragedija JAV, kai vienoje mokykloje buvo iššaudyti žmonės, Barackas Obama viešai kalbėdamas nubraukė ašarą. Ir tai nesumenkina jo įvaizdžio. Tačiau galiu garantuoti, jog toks prezidento pasirodymas jį stipriai suartino su tauta“, – tikina „PR Service / Edelman Affiliate“ direktorius.

Jis sako, kad Vyriausybė ir Prezidento institucija turi sugebėti rasti tokius komunikavimo su visuomene būdus, kuriuose būtų pakankamas mišinys griežtos retorikos, demonstruojant savo gebėjimą naudotis galiomis arba tam tikra jėga, bet kartu ir žmogiškos šilumos ir atjautos.

Kiekvieną kadenciją – vis kitokios savybės

Sociologas Vladas Gaidys sako, kad yra pastebėtas dėsningumas, jog kaskart išrenkamas asmuo, turintis visai kitokias savybes, nei turėjo praėjusios kadencijos Prezidentas.

„Pavyzdžiui, buvo Algirdas Brazauskas, po penkerių metų išrinktas Valdas Adamkus – jis galbūt buvo netgi A. Brazausko priešingybė. Dabar, matyt, irgi galima tikėtis, kad gali būti išrinktas politikas, turintis visiškai kitokias savybes, nei turi Dalia Grybauskaitė“, – mano V. Gaidys.

Kalbėdamas apie būsimuosius Prezidento rinkimus, sociologas sako, kad D. Grybauskaitei iššūkį galėtų mesti žmogus, kuris būtų mažiau kategoriškas, labiau prisitaikantis prie rinkėjų noro, mąstysenos, galbūt daugiau nuolaidžiaujantis.

Tinkamiausia kandidatė – I. Degutienė?

Kaip teigia V. Gaidys, ramesnėmis, nuosaikesnėmis savybėmis pasižymi Irena Degutienė.

„Reitinguose jos rezultatai buvo visai neblogi. Ji turėtų visai geras galimybes kandidatuoti ir gerai pasirodyti“, – teigia sociologas.

L. Kontrimas tikina dar asmeniška neidentifikavęs moters, kuri galėtų geriausiai mesti iššūkį D. Grybauskaitei, tačiau jis sako, kad I. Degutienė ir Vilija Blinkevičiūtė bus tos moterys, kurios stos kartu į vieną staro linija su dabartine Prezidente.

„Neatmeskime ir tokios galimybės, kad į areną gali išeiti ir vadinamųjų populistinių žanrų atstovės. Aš turiu galvoje ir Kristiną Brazauskienę, ir Neringą Venckienę“, – teigia L. Kontrimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi