Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.28 08:59

Šiaulių ligoninės direktorius: atvežtas koronavirusu susirgusios moters vyras, jis yra taip pat tiriamas

atnaujinta 9.44
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.02.28 08:59

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pranešė, kad penktadienio rytą į ligoninę atvežtas moters, kuriai nustatytas susirgimas koronavirusu, vyras. Jis yra taip pat stebimas ir tiriamas dėl koronaviruso.

Šiaulių ligoninės direktorius R. Mažeika pažymėjo, kad ligoninėje be moters, kuriai nustatytas koronavirusas, dar yra keturi žmonės – minėtos moteris artimieji. Vienas jų yra moters vyras, kuris į ligoninę atvežtas penktadienio rytą.

„Paskutinis atvežtas pilietis, tai yra atvežtas ryte, ką tik, yra tos pilietės, kuriai nustatytas koronavirusas, vyras, kuris yra kontaktinis asmuo, jis yra ligoninės infekciniame skyriuje izoliuotas, paimtas tepinėlis ir bus tiriamas, ar yra infekuotas, ar ne“, – penktadienį Šiaulių ligoninėje surengtoje spaudos konferencijoje sakė R. Mažeika.

Kaip LRT RADIJUI patvirtino greitosios pagalbos medikai, šiuo metu karantinuoti du žmonės Vilniuje, kurie turėjo kontaktą su moterimi, kuriai nustatytas koronavirusas.

Šiaulių ligoninės direktorius: infekciniame skyriuje izoliuotas ir koronavirusu sergančios moters vyras

Ligoninės direktorius pasakojo, kad moteris, kuriai nustatytas koronavirusas, iš Veronos miesto Italijoje sugrįžo vasario 24 dieną, o prastai pasijuto vasario 25 dieną. Ji greitąją medicinos pagalbą išsikvietė pati. R. Mažeika pabrėžė, kad moteris žinojo, kaip elgtis, įtariant susirgimą koronavirusu, tad tik sugrįžusi į Lietuvą, pasiprašė nedarbingumo. Anot ligoninės vadovo, moteris tokiu būdu išvengė kontakto su savo bendradarbiais. R. Mažeika pažymėjo, kad Šiaulių ligoninė personalas koronaviruso atvejui buvo visiškai pasiruošęs.

„Mes turėjome palatas, kuriose vykdomas pacientės izoliacija ir stebėsena“, – tikino R. Mažeika.

Jis patikino, kad koronavirusu susirgusi moteris šiuo metu jaučiasi gerai, nekarščiuoja.

„Nusiskundimų ji neturi“, – pažymėjo R. Mažeika.

Anot jo, moteris, iš pradžių pasijutusi blogai, skundėsi kosuliu, sunkumu krūtinėje.

Šiaulių ligoninė vadovas patikino, kad užsikrėtusios moters šeimos nariai, kurie turėjo kontaktą su infekuota moterimi, izoliuoti atskirose ligoninės patalpose. Jie, pasak R. Mažeikos, šiuo metu jaučiasi gerai, nekarščiuoja.

R. Mažeika tikino, kad medikams yra žinoma, jog Veronos mieste vykusioje konferencijoje dalyvavo dar penki asmenys, dviejų iš šių piliečių mėginiai yra neigiami. Anot jo, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras renka informaciją apie Veronoje vykusioje konferencijoje dalyvavusius asmenis, apie tai, su kuriais asmenimis jie turėjo kontaktą. Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas patvirtino, kad informacija apie visus galimus kontaktinius asmenis yra renkama.

Ligoninėje paskelbtas karantinas

Ministro pirmininko patarėjas S. Malinauskas spaudos konferencijos metu ragino žmones nepanikuoti ir nepulti į gydymo įstaigas darytis papildomų tyrimų dėl koronaviruso. Jis tikino, kad Valstybės ekstremalių situacijų komisija aktyviai bendradarbiauja Šiaulių ligonine, tad, jei įstaigai prireiktų pagalbinių priemonių, jos būtų suteiktos.

Ligoninės direktorius R. Mažeika pažymėjo, kad šiuo metu įstaiga yra pilnai apsirūpinusi visomis reikalingomis priemonėmis, kurios padės kontroliuoti situaciją ir tada, jei būtų nustatyta daugiau koronaviruso atvejų.

„Yra mygtukas ligoninėje. Jei atvykote iš tam tikro regiono, skambinkite šiuo mygtuku ir tada ateis kontaktinis gydytojas, kuris jus priims atskirai“, – į žmones kreipėsi R. Mažeika.

Jis patikino, kad atsižvelgiant ir į tai, jog Lietuvoje tebėra padidėjęs infekcinių ligų sergamumas, Šiaulių ligoninėje paskelbtas karantinas.

„Nuo šios dienos Šiaulių ligoninėje paskelbtas karantinas. Pacientų lankymas yra draudžiamas, o personalas veikia įprastu ritmu“, – teigė R. Mažeika ir pridūrė, kad įstaigos vadovybė susitiks su personalu, aptars susidariusią situaciją.

Meras: mieste sutrikimų nėra

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ramino miesto gyventojus ir miesto svečius.

„Akivaizdu, jog tai yra Šiaulių, bet ne tik Šiaulių ir ne tik Lietuvos problema. Akivaizdu, kad ji bus įveikta. [...] Svarbiausia, kaip ir kokiais būdais užtikrinti, kad žmonės elgtųsi adekvačiai. Tam reikalingi oficialūs pareigūnai, kurie galėtų daryti oficialius pranešimus. [...] Todėl labai prašau gyventojų sekti oficialią informaciją. Ją galima rasti miesto puslapyje, ligoninės, Vyriausybės puslapiuose. Informacija nebus slepiama“, – komentavo A. Visockas.

„Reikia elgtis taip, kaip bus informuojama. Šiandien jokių sutrikimų mieste nėra ir negali būti jokių gyvenimo sutrikimų. Jei reikės sustabdyti mokyklų darbą arba pasakyti žmonėms, kad nereikėtų eiti į renginius, taip ir bus padaryta“, – pridūrė miesto meras.

Užsiminė apie privalomas rekomendacijas

Premjero S. Skvernelio patarėjas S. Malinauskas spaudos konferencijos metu pranešė, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija artimiausiu metu paskelbs naujas rekomendacijas dėl koronaviruso. Jis pabrėžė, kad rekomendacijos gali tapti privalomais nurodymais.

„Netrukus Švietimo ir mokslo ministerija paskelbs naujas rekomendacijas. Antras dalykas, šios moters pavyzdys yra labai aiškus – žmogus grįžęs iš teritorijos, sąmoningai ėmė biuletenį ir save izoliavo, po to sąmoningai kreipėsi į gydymo įstaigas. Dabar dar raginame. Jei anksčiau buvo galima rinktis, neabejoju, kad labai greitai mes prieisime prie privalomų nurodymų“, – sakė S. Malinauskas.

Premjero patarėjas ragino žmones, kurie grįžo iš galimų koronaviruso židiniais įvardijamų valstybių, saugoti save ir kitus – pasilikti namuose, o pasijutus blogai – kreiptis į gydymo įstaigą.

Užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga anksčiau pranešė, kad koronavirusu susirgo 39-erių metų moteris, kuri vasario 24 dieną sugrįžo į Kauną iš Veronos miesto Italijoje.

SAM kartu su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) bei kitų atsakingų institucijų specialistais, siekdami užskirsti kelią infekcijos plitimui šalyje, ėmėsi visų reikiamų priemonių.

„Ligoninėje yra stebimi trys pacientės šeimos nariai, vertinama jų sveikatos būklė, kol kas jiems COVID-19 simptomai nepasireiškė“, – teigia ministerija.

SAM primena, kad nekeliavus į šalis, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje ir neturėjus kontakto su keliavusiaisiais bei nejaučiant susirgimui būdingų, gripą primenančių simptomų, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi