Lietuvoje

2020.02.28 07:43

Malinauskas apie pirmąjį koronaviruso atvejį: paaiškėjo, kad ir pakankamai gerai jaučiantis galima būti viruso nešiotoju

„Tikrai gal buvo netikėta, kad kartais atvejai būna sudėtingi, sunkūs, mes girdėjome daug spekuliacijų. Tačiau šiuo atveju paaiškėjo, kad ir pakankamai gerai jaučiantis galima būti viruso nešiotojais“, – apie Lietuvoje užfiksuotą pirmąjį koronaviruso atvejį sako premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

Penktadienį paryčiais Lietuvoje buvo patvirtintas pirmas koronaviruso COVID-19 atvejis. Anot Ekstremalių situacijų koordinavimo centro, koranavirusas nustatytas 39 metų moteriai.

Apie tai patvirtino šalies Vyriausybė, plačiau komentarus pateikusi nedelsiant, 3 val. ryto. Pirminiais duomenimis, moteris atskrido į Kauną, o prieš tai lankėsi Veronos mieste Italijoje. Pacientė iš Veronos grįžo vasario 24 dieną.

S. Malinausko teigimu, šiuo metu specialistai nustatinėja moters turėtus kontaktus.

„Šis asmuo buvo stebimas pakankamai seniai, buvo padaryti keli tyrimai ir asmenims, keliavusiems su šia moterimi, jie visi buvo neigiami. Šios moters būklė buvo pakankamai gera, ji turėjo šiek tiek pakilusią temperatūrą. Teko kalbėti su ligoninės vadovybe, šiuo metu moteris (...) normaliai jaučiasi“, – penktadienį ryte LRT TELEVIZIJAI sakė S. Malinauskas.

Pasak premjero patarėjo, šiuo metu yra laukiama tyrimo rezultatų dėl jos šeimos narių.

„Tai tikrai nereiškia, kad tokių atvejų pradės sparčiai daugėti, mes turime kitų šalių pavyzdžius, gali būti visaip, tai gali būti ir tik pavienis atvejis pakankamai ilgą laiką.

Moteris nebuvo visą laiką ligoninėje, ji gyveno nuosavame name, be jokios abejonės, turėjo rekomendaciją ir nurodymą izoliuotis, nebendrauti su kitais žmonėmis ir, kaip suprantu, ji to ir laikėsi, tačiau šiuo metu specialistai bendrauja su visais žmonėmis, su kuriais ta moteris bendravo“, – teigia jis.

Skirmantas Malinauskas: ir pakankamai gerai jaučiantis galima būti viruso nešiotoju

„Penktadienį ryte renkasi valstybės ekstremalių situacijų komisija, ji peržiūrės rekomendacijas, kurios anksčiau buvo duotos. Be jokios abejonės atsiras naujos rekomendacijos, nauji nurodymai, kai kurios rekomendacijos, kurios buvo rekomendacijos, taps nurodymais. Tikrai buvo daug klausimų, tiek dėl renginių, tiek dėl aprūpinimo specialiomis priemonėmis“, – aiškina S. Malinauskas.

Premjero patarėjas ramina, kad Šiauliuose tikrai yra gausios medikų pajėgos, numatyta viskuo pasirūpinti.

„Nereikia iš tikrųjų labai išsigąsti, jeigu asmuo yra sveikas, niekas jo nelaikys uždaryto, tikrai stigmatizuoti tų žmonių nereikėtų, nereikėtų bandyti aiškintis tų asmenybių. Kitų šalių pavyzdys rodo, kad žmonės gali nukentėti ne nuo ligos, o nuo labai padidinto visuomenės dėmesio, kad pradės jų šalintis ir t. t. Turime matyti ne tik ligos rizikas, bet ir šias taip pat“, – atskleidžia jis.