Lietuvoje

2020.02.27 17:44

Gaisrą sukėlęs ir 6 žmones pražudęs Dailidė lieka įkalintas 15 metų

LRT.lt 2020.02.27 17:44

Lietuvos apeliacinis teismas 2020 m. vasario 27 d. atmetė nuteistojo Arturo Dailidės ir prokuroro apeliacinius skundus dėl Vilniaus apygardos teismo 2017 m. rugsėjo 29 d. nuosprendžio, kuriuo A. Dailidė buvo pripažintas kaltu, nes sukėlė gaisrą ir taip nužudė šešis žmones.

Taip pat jis nuteistas už svetimo turto sunaikinimą ir sugadinimą. A. Dailidei buvo paskirta galutinė bausmė – laisvės atėmimas penkiolikai metų, bausmę atliekant pataisos namuose, taip pat nukentėjusiesiems ir civiliniams ieškovams priteistas turtinės ir neturtinės žalos atlyginimas.

Apeliaciniu skundu nuteistasis A. Dailidė prašė jį išteisinti, prokuroras prašė nuteistajam paskirti laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę.

Nuteistojo ir prokuroro apeliaciniai skundai atmesti.

Lietuvos apeliacinis teismas, iš naujo įvertinęs įrodymus ir patikrinęs visumą duomenų, pripažino, kad pirmosios instancijos teismas pagrįstai A. Dailidę pripažino kaltu ir skirdamas bausmę atsižvelgė į visas bausmei skirti reikšmingas aplinkybes.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija padarė išvadą, kad apygardos teismas teisingai nustatė, jog A. Dailidė 2007 m. kovo 11 d. sukėlė gaisrą daugiabutyje. Teisėjų kolegija pažymėjo, kad A. Dailidė, duodamas parodymus, vadovavosi savo atmintimi apie jam žinomas gaisro kilimo aplinkybes, nuteistojo parodymus papildo ir patvirtina kiti bylos duomenys, nukentėjusiųjų, liudytojų ir ekspertų parodymai.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija padarė išvadą, kad apygardos teismas, paskirdamas 15 metų laisvės atėmimo bausmę, atsižvelgė į visas bausmei skirti reikšmingas aplinkybes (neteistas, nebaustas administracine tvarka ir kt.), taip pat įvertino, kad nuteistasis, veikdamas netiesiogine tyčia, būdamas abejingas kitų žmonių gyvybėms, padarė labai sunkų nusikaltimą, kuris sukėlė negrįžtamus ir itin skaudžius padarinius – šešių žmonių mirtį.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis įstatymų nustatyta tvarka gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.