Lietuvoje

2020.02.27 16:50

Skvernelis sako, kad Bako informacija tikriausiai nesusijusi su jo prezidento rinkimų kampanija

Saulius Jakučionis, LRT.lt2020.02.27 16:50

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad parlamentaro Vytauto Bako informacija, dėl kurios jis prašo pradėti parlamentinį tyrimą, tikriausiai nėra susijusi su jo prezidento rinkimų kampanija.

„Nežinau, kokią informaciją jis pateikinėjo. Tai, kas buvo prieinama iš viešosios erdvės, man atsakymų nesuteikė“, – žurnalistams Vyriausybėje ketvirtadienį sakė ministras pirmininkas.

Politikas užsiminė, kad informacijos apie rinkimų procesus V. Bakas pernai yra gavęs kaip Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, o ne kaip jo rinkimų štabo vadovas: „Su mano personalija ar mano rinkimų kampanija tai nieko bendra neturi.“

V. Bakas pastarąją savaitę siekė įtikinti Seimo valdybą pritarti, kad ši inicijuotų parlamentinį tyrimą dėl galimo neteisėto kišimosi į rinkimus, neteisėtos informacijos rinkimo ir panaudojimo. Jis teigė tokią informaciją gavęs pernai, tačiau Seimo valdyba jo prašymą atmetė.

Buvęs NSGK pirmininkas tikina, kad 2019 metų pradžioje, jam vadovaujant komitetui, buvo pranešta, jog esą vienoje iš nacionalinį saugumą užtikrinančių vykdomųjų institucijų, nesant įstatymais numatyto pagrindo, renkama informacija apie asmenis, naudojantis institucijai suteiktomis galimybėmis bei daromas galimai neteisėtas poveikis šalies vidaus politiniams procesams.

Anot V. Bako, jis šią informaciją gavo, kai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir STT dėl galimos nusikalstamos veikos, o šių metų sausį gavo atsakymus iš minėtų institucijų, kad ikiteisminis tyrimas nėra pradėtas.

Detalesnės informacijos apie siūlomo tyrimo objektą neatskleidžia nei V. Bakas, nei teisėsaugos atstovai, nei NSGK nariai.

Premjeras teigė artimiausiu metu planuojantis susitikti su V. Baku aptarti situacijos.

Skvernelis: užtikrinu – Lietuvoje nėra nei vieno koronaviruso atvejo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.