Lietuvoje

2020.02.27 14:23

Estijoje gyvenanti lietuvė: kol nepatvirtino koronaviruso atvejo, apie tai buvo juokaujama, bet dabar žiūrima rimčiau

Ketvirtadienį paskelbta apie pirmąjį koronaviruso atvejį Estijoje. Nors šalyje ekstremali padėtis dar nėra paskelbta, Estijoje gyvenanti gydytoja Rita Kuzminienė tikina, kad panika kaimyninėje valstybėje jaučiama.

„Panika yra sukelta visuose lygmenyse, bet ekstremali padėtis dar nėra paskelbta. Galbūt po pirmo patvirtino atvejo bus imtasi radikalesnių priemonių. [...]

Medijos ir kanalai skleidžia daug informacijos ir pagrindinė priežastis panikai kelti ateina būtent iš ten. Gyventojai ta panika užsikrečia. Kol nebuvo patvirtino atvejo, apie tai buvo juokaujama, bet dabar visi ima vis rimčiau į tai žiūrėti“, – sako LRT RADIJO pašnekovė.

Pasak R. Kuzminienės, valdžios atstovai šalyje rekomenduoja išlaikyti karantino periodą bent dvi savaites.

„Žmonėms, atvykusiems iš kritinių regionų ar turėjusiems kontaktą su ligoniais, rekomenduoja dvi savaites išbūti namie. Rekomenduojama nesikreipti nei į šeimos gydytojus, nei eiti į priėmimo skyrius – vengti minėtų vietų “, – kalba Estijoje gyvenanti lietuvė.

Anot pašnekovės, apsauginių kaukių šalyje jau seniai nėra, tačiau gatvėse matomi pavieniai jas dėvintys žmonės.

R. Kuzminienės teigimu, pasiruošimas koronavirusui vyksta visos šalies mastu.

Lietuvos ambasadorius Estijoje Giedrius Apuokas teigia, kad kol kas pasiūlymo skelbti ekstremalią padėtį iš Sveikatos departamento nėra, tačiau tokiam galimam scenarijui jau ruošiamasi.

„Rekomendacijos yra tokios pačios, kaip ir Lietuvoje: plauti rankas, naudoti dezinfekavimo priemones, mažiau kontakto (su kitais – LRT.lt).

Aš panikos nejaučiu. Galbūt dėl to, kad estiška televizija man nėra prieinama, o iš aplinkinių žmonių, su kuriais tenka bendrauti, to nesijaučia“, – tikina ambasadorius.

Anot G. Apuoko, atvykstantys į Estiją asmenys šiuo metu nėra papildomai tikrinami ir stebimi.

„Jeigu kalbame apie autobusą, kuris atvyko iš Rygos, jų keleivių sąrašas buvo ir, pagal paskutinius duomenis, jie yra surasti, su jais užmegztas kontaktas ir jie greičiausiai bus karantinuoti. Jeigu iranietis atskrido iš Stambulo į Rygą, tai autobuso keleiviai nėra vienintelis jo kontaktas“, – atkreipia dėmesį Lietuvos ambasadorius Estijoje.

Pasak pašnekovo, kol kas masinių renginių, pavyzdžiui, skirtų Kovo 11-ąjąi, atšaukti neketinama.

„Jeigu situacija keisis į blogąją pusę, tada bus galvojama iš naujo, ar verta tą renginį daryti, bet tikiuosi, kad to nereikės“, – viliasi G. Apuokas.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.