Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.23 15:07

A. Pabedinskienė: pabėgėliai nebus apgyvendinami Lietuvos piliečių sąskaita

ELTA 2015.09.23 15:07

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė užtikrino, kad dėl atvykstančių pabėgėlių nebus keičiama socialinių būstų išdavimo tvarka Lietuvos piliečiams.  

Anot ministrės, į savivaldybes ministerija kreipėsi skatindama tos vietovės gyventojus savivaldybei teiki pasiūlymus dėl būsto nuomos ir įsidarbinimo galimybių, kad būtų galima suformuoti kiekvienos savivaldybės duomenų bazę.

„Man labai liūdna, kad savivalda iš karto sureagavo, kad mes pretenduojame, arba pabėgėliai pretenduoja į socialinius būstus arba į savivaldybės būstus. Tikrai ne. Mūsų piliečiai jokiu būdu nebus nuskriausti ir mūsų piliečiams visi procesai kaip vyko, taip ir vyks. Tikrai ne Lietuvos piliečių sąskaita, o mes ieškome būdų ir galimybių, kaip tie atvykę piliečiai galėtų nuomotis būstus“, – po Vyriausybės posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė A. Pabedinskienė.

Preliminariais duomenimis, priimti pabėgėlius kol kas sutinka tik 12 iš 60 Lietuvos savivaldybių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovė pabrėžė, kad pirminė pabėgėlių integracija Ruklos centre didžiąja dalimi vyks už Europos Sąjungos lėšas.

„Po to jie turės tokias pačias galimybes ir teises kaip ir kiekvienas Lietuvos pilietis – turi turėti darbą, turi mokėti mokesčius ir turi patys susimokėti už būstą ir kitas paslaugas“, – kalbėjo ministrė.

Praėjusią savaitę socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis pranešė, kad pabėgėlių integracijai 2016 m. iš Lietuvos biudžeto prireiks apie 5,5 mln. eurų papildomų lėšų. Anot Premjero Algirdo Butkevičiaus, šios lėšos yra numatytos skiriant asignavimus Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministerijoms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi