Lietuvoje

2020.02.27 20:00

Sinoptikė apžvelgė artimiausių dienų orus: pirmadienį plūstelės šiluma

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.02.27 20:00

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Vida Ralienė sako, kad artimiausios savaitės orai nenustebins – iki savaitgalio bus vėsiau, teks pamatyti ir sniego, tačiau pirmadienį į šalį plūstelės kiek šiltesni orai. Sinoptikės teigimu, pavasarį galime sulaukti šalto oro įsiveržimo.

Penktadienio naktis, anot pašnekovės, bus debesuota, lengvai pasnyguriuos ar net iškris šlapdriba. Temperatūra svyruos tarp 3–4 laipsnių šalčio rytinėje šalies dalyje ir iki 1 laipsnio šilumos šalies Vakaruose. Dieną vakariniuose rajonuose kritulių tikimybė bus didesnė, o pietiniuose turėtų būti sausiau. Temperatūra dieną – 1–5 laipsniai šilumos.

„Penktadienis bus gana vėsus. Prie jūros šiek tiek stiprės Vakarų vėjas, kuris sieks 14–15 m/s“, – komentuoja sinoptikė.

Šeštadienį atkeliaus šiltesnio oro masė iš Pietų, tačiau, nutolus žemo atmosferos slėgio sūkuriui, bus daugiau pragiedrulių ir temperatūra naktį kris iki 3–7 laipsnių šalčio, sako V. Ralienė. Šeštadienio diena numatoma be žymesnių kritulių – vietomis gali lengvai padulksnoti, tačiau diena nebus šilta – vos 1–6 laipsniai šilumos.

„Vasaris atsisveikins vėsesne naktimi. Kritulių bus nedaug, lengvai pasnyguriuos“, – pažymi sinoptikė.

Pasak V. Ralienės, didesnių orų permainų galima tikėtis sekmadienį, kai prie šalies priartės ciklonas iš Vakarų. Naktį pūs pietryčių vėjas, kuris bus ypač stiprus prie jūros, o kitur – 6–11 m/s. Šiaurės rytinėje dalyje temperatūra bus neigiama, o šalies pietvakariuose – artima nuliui. Sinoptikės teigimu, paryčiais kritulių iškris tik vakariniuose rajonuose, o dieną jie pasieks visą Lietuvą. Dienos temperatūra – 2–7 laipsniai šilumos.

Pirmadienį plūstelės kiek šiltesnis oras iš Pietų, tačiau šalies rytinėje dalyje įsitvirtinęs aukšto slėgio sūkurys neleis debesims keliauti į Rytus. Dėl šios priežasties, anot sinoptikės, kritulių taip pat neišvengsime.

„Daugiausia lietus, gal kai kur šiaurės rytinėje dalyje iškris šlapdriba. Nakties temperatūra nuo 0 iki 3 laipsnių šilumos. Dieną taip pat negausiai palis, oras sušils iki 5–8 laipsnių šilumos“, – kalba V. Ralienė.

Antradienį ryškesnių orų permainų nenumatoma, sako sinoptikė. Naktį daugiausia palis rytinėje šalies dalyje, kur temperatūra bus neigiama, o likusioje Lietuvoje – 2–5 laipsniai šilumos. Dieną lietus pasirodys pietiniuose šalies rajonuose, o vėliau ims skverbtis į centrinius ir link Šiaurės. Temperatūra dieną – 4–9 laipsniai šilumos.

„Diena apsiniaukusi, pragiedrulių būti neturėtų. Tačiau dienos tampa vis ilgėja – kur tik išlys saulė, oras šils“, – pažymi V. Ralienė.

Trečiadienis, anot pašnekovės, išliks gana šiltas: naktį bus 1–7, o dieną – 5–8 laipsniai šilumos, tačiau bus šlapia.

„Visą Lietuvą apkabina lietaus debesys ir didesnis lietaus kiekis turėtų iškristi šiauriniuose rajonuose. Trečiadienio diena bus šlapia ir nelabai graži“, – teigia sinoptikė.

V. Ralienė sako, kad šlapių orų turėtų būti ir antroje savaitės pusėje: „Daugiausia lis naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį. Panašu, kad žemo atmosferos slėgio sūkurys praslinks penktadieni atnešdamas nemažai lietaus.“

Šalčiai – pavasarį?

Vasaris, anot sinoptikės, pasižymėjo neįprasta šiluma, tačiau, kaip bebūtų, buvo šalčiausias šios žiemos mėnuo.

„Vidutinė gruodžio oro temperatūra buvo 2,6, sausio – 2,8, o vasario kiek aukštesnė nei 2 laipsniai šilumos. [...] Nebuvo nei labai šaltų, nei šiltų dienų. Žemiausia nakties temperatūra buvo Rokiškyje – 8,7 laipsniai šalčio, o aukščiausia Nidoje – 13 laipsnių šilumos“, – kalba V. Ralienė.

Sinoptikė atkreipia dėmesį, kad, atėjus pavasariui, tikėtina, neišvengsime šalto oro įsiveržimo.

„Mūsų klimatui būdingos pavasarinės šalnos, šaltesnio oro įsiveržimai. Daug kas turbūt prisimena, kai prieš kelis metus, gegužės mėnesį, prisnigo ir susidarė visai stora sniego danga, pienės žydėjo sniege, o temperatūra naktimis buvo nukritusi net iki 9 laipsnių“, – primena V. Ralienė.

Populiariausi

Agnė Bilotaitė
5

Lietuvoje

2021.03.08 14:10

Ekstremaliųjų situacijų komisija siūlo atlaisvinti judėjimą visoje šalyje, išskyrus „juodąsias“ savivaldybes

šiuo metu „juodosioms“ priskiriamos 8 savivaldybės; atnaujinta 15.17
5
Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti gyventojai
Nuolat pildoma 29

Lietuvoje

2021.03.08 20:49
Nuolat pildoma

Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti visi jo gyventojai: vertinama, ar pastatą galima toliau eksploatuoti

papildyta vaizdo įrašu; pastatas turėjo problemų ir anksčiau; atnaujinta 22.15
29
Rugsėjo 1-osios šventė. Mokslo metų pradžios šventė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:27

Mokyklas atverti norintis rajono meras: tėvų nuomonės įvairios – dalis sako nenorintys, kad kaišiotų pagaliukus į nosis

bandomosios mokyklos pirmokės tėvas apie vaikų testavimą: tai – nosies pakutenimas; atnaujinta 13.02
6
VU Gyvybės mokslų centro laboratorija
COVID-19 TRUMPAI 9
Policijos kontrolė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:44

Ant Vyriausybės ekspertų tarybos stalo – ribojimų atlaisvinimo per Velykas klausimas

svarstys ir dėl prekybos ribojimų galimo tolesnio mažinimo
6
COVID-19 testavimas Vilniaus oro uoste

Lietuvoje

2021.03.08 09:27

Ministrų kabinetas atidėjo klausimą dėl privalomojo testavimo

Landsbergis kėlė klausimą, ar siūlymai neprieštarauja Konstitucijai; atnaujinta 10.11