Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.27 12:21

Skvernelio patarėjas: visi, kas praneša apie jau nustatytus koronaviruso atvejus Lietuvoje, meluoja

atnaujinta 12.23
LRT.lt 2020.02.27 12:21

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas sako, kad Lietuvoje neužfiksuotas nė vienas koronaviruso atvejis, o visi, kurie apie tai praneša, tiesiog meluoja.

„Neseniai gauta paskutinė informacija iš tyrimus atliekančios laboratorijos. Nei vienas iš naujai gautų 12 mėginių nepasitvirtino. Visi, kas praneša apie jau nustatytus atvejus Lietuvoje tiesiog meluoja“, – socialiniame tinkle rašo S. Malinauskas.

Kaip skelbia patarėjas, šiuo metu Lietuvoje tyrimai dėl koronaviruso nustatymo atliekami 2–3 kartus per parą. Jis taip pat primena, kad nuo ketvirtaidienio ims veikti Visuomenės informavimo grupė, kuri skelbs informaciją du arba tris kartus per parą. Informaciją bus galima rasti ir internetiniame puslapyje.

„Pakartoju, nustačius pirmąjį atvejį mes informaciją gausime pirmieji ir ja iš karto bus pasidalinta su visuomene bei atsakyta į visus klausimus, kiek tai nepažeidžia asmens privataus gyvenimo apsaugos“, – primena S. Malinauskas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, ketvirtadienio rytą Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų nebuvo užfiksuota.

Buvo laukiama atsakymų dėl 12 mėginių, kurie visi, anot premjero patarėjo, buvo neigiami. Jau yra patikrinta daugiau nei 60 mėginių. Bendrasis pagalbos centras per parą sulaukia daugiau nei 100 su koronavirusu susijusių skambučių.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, COVID-19 protrūkis nusinešė daugiau kaip 2,7 tūkst. žmonių gyvybių. Naujuoju koronavirusu beveik 40-yje šalių užsikrėtė daugiau kaip 81 tūkst. žmonių, didžioji jų dalis išlieka Kinijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi