Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.27 11:56

Pastebimas suaktyvėjimas – BPC kasdien sulaukia apie 100 skambučių dėl įtariamo koronaviruso

Tarnybos skelbia pastaruoju metu sulaukiančios nemažai skambučių dėl koronaviruso, o gydymo įstaigos skundžiasi, kad greitosios medicinos pagalbos medikai jiems atveža neva koronavirusu sergančius pacientus, taip be reikalo užkišdami priėmimo skyrius.

Anot gydytojų, tokiu būdu be reikalo užkišami ligoninių priėmimo skyriai. Dėl šios priežasties LRT RADIJO kalbinti specialistai atsako, kaip elgtis įtarus koronavirusą.

Bendrojo pagalbos centro (BPC) viršininko Audriaus Čiuplio teigimu, kasdien sulaukiama apie 100 skambučių dėl įtarimų užsikrėtus koronavirusu. Anot jo, dalis žmonių, grįžusių iš regionų, kuriuose užfiksuotas virusas, teiraujasi, kaip elgtis, kiti – tenori pasikonsultuoti.

„Anksčiau tokie skambučiai buvo pavieniai, o dabar sulaukiama iki 100 per dieną. [...] Mūsų funkcija nėra konsultuoti – tai skubiosios pagalbos tarnybų numeris. Jeigu žmogus pasako, kad yra simptomai, sujungiama su greitosios medicinos pagalbos dispečerine ir ji sprendžia, ką daryti“, – aiškina A. Čiuplys.

Pasak Vilniaus Greitosios medicinos pagalbos (GPM) stoties direktoriaus Zdislavo Skvarciany, žmonės, įtariantys užsikrėtę koronavirusu, nukreipiami į Visuomenės sveikatos centrą. Dažnu atveju važiuojama tiesiai pas pacientą, nes, anot pašnekovo, telefonu ne visada galima tiksliai išsiaiškinti, kokia yra situacija.

„Matuojame temperatūrą, žiūrime, ar yra kosulys, sloga, kiti simptomai, ar buvo kontaktas, būta regionuose, kuriuose užfiksuotas koronavirusas. Pacientas, be abejo, vėliau ištiriamas ligoninėje“, – sako Z. Skvarciany.

Vilniaus GMP stoties direktorius sutinka, kad užkimšti priėmimo skyriai yra didelė problema, tačiau atmesti vienų ar kitų atvejų negalima – būtina tikrinti visus.

„Šiuo metu bus paruošti algoritmai, pagal kuriuos bus gerokai paprasčiau tai daryti“, – teigia Z. Skvarciany.

Anot A. Čiuplio, skambučių dėl įtarimu užsikrėtus koronavirusu sulaukiama vis daugiau. Dauguma grįžtančiųjų iš Italijos yra susirūpinę, tačiau, kai kuriais atvejais, perdėtai, pastebi A. Čiuplys.

„Visi turi prieiga prie interneto ir gali pasižiūrėti, kokios yra skelbiamos Visuomenės sveikatos centro ir Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos. Jeigu žmogus nekeliavo ar neturėjo tam tikro kontakto, tereikia nueiti pas šeimos gydytoją ir nėra ko panikuoti.

Jeigu žmogus buvo iš keliautojų srauto, reikia apriboti savo judėjimą, tačiau jei nėra simptomų, nėra prasmės skambinti 112. Jeigu nėra simptomų, greitoji neatvažiuos, nes nebus ką identifikuoti. Jeigu yra simptomai ir keliavote, rekomenduojama skambinti 112 ir tada sujungiama su GMP, kuri nusprendžia, ar žmogų reikia vežti į infekcinę ligoninę, ar ne“, – akcentuoja A. Čiuplys.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi