Lietuvoje

2020.02.27 10:20

Sunkiai jurbarkietę sužalojęs ir prievartavęs jaunuolis išvengė realaus laisvės atėmimo

Šiandien Tauragės apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis nepilnametę merginą žiauriai sudaužiusiam ir seksualiai prievartavusiam jurbarkiečiui M. I. Teismas vyrui skyrė trejus metus ir keturis mėnesius įkalinimo bausmę atidedant trejiems metams. Po trejų metų teismas spręs, ar buvęs sportininkas pasimokė, ar vis tik jį reikia uždaryti į įkalinimo įstaigą.

Vaikinas taip pat turės atlyginti 12 000 eurų neturtinę žalą, kurios dalis jau atlyginta. Nuteistasis taip pat privalės atlyginti turtinius nuostolius.
Ar kuri nors pusė teismo nuosprendį skųs – kol kas neaišku.

Žinomo mišrių kovos menų sportininko M. I. byla buvo išnagrinėta sausio 23-ąją vykusiame uždarame teismo posėdyje. Į teismą kaltinamasis atvyko kartu su tėvais. Vaikinas neslėpė emocijų - verkė, tačiau nei pats, nei tėvai tuomet žiniasklaidai nieko nekomentavo.

Buvęs čempionas prisipažino kaltu dėl visų jam inkriminuojamų veikų - dvi iš jų - sunkūs seksualinio pobūdžio nusikaltimai, kurių vienas – seksualinis prievartavimas, o kitas nutrūko pasikėsinimo stadijoje, tai – pasikėsinimas išžaginti.

Trečioji veika – lengvas kūno sužalojimas. Būtent tokia smarkiai sumuštos merginos kūno sužalojimo kvalifikacija buvo sukėlusi itin didelį visuomenės pasipiktinimą. Tačiau prokurorai tuomet aiškino neturintys kito pasirinkimo – tokia įstatyminė bazė.

Kaltinimą jurbarkiečiui sausio 23-ąją palaikiusi prokurorė Edita Mikalainienė teismui siūlė buvusiam sportininkui skirti penkerius metus nelaisvės.

Ji taip pat atskleidė nusikaltimą įvykdžiusio vaikino motyvą – turėti lytinius santykius su to nenorėjusia dešimtoke.

Tikisi mažesnės bausmės?

Vaikinas savo kaltę pripažino dėl visų kaltinimų. Todėl teisme byla buvo nagrinėjama pagreitinto proceso tvarka.

Tačiau jurbarkiečio prisipažinimas neįtikino nukentėjusios merginos advokato Mindaugo Vasiliausko, kuris mano, kad tai tėra kaltinamojo bandymas palengvinti savo padėtį.

Iš tiesų, nuteistajam prisipažįstant, teismas dėl to bausmę gali sutrumpinti net trečdaliu.

Vis dar gydosi

Jurbarkiečio sudaužyta ir išniekinta mergina vis dar sprendžia po išpuolio atsiradusias sveikatos problemas. Mergina tik sausio pabaigoje išėjo iš Kauno klinikų, tačiau jos vis dar laukia ilgas gijimas.

Medikai nustatė, kad fiziniai sužalojimai nėra užgiję, nekalbant apie psichologinius – potrauminio streso sindromą bei psichinę traumą.

Užpuolė per šventę

Visą šalį sukrėtusi istorija nutiko 2019-ųjų gegužės 26-ąją. Tauragės r. esančioje kaimo turizmo sodyboje, kurioje mokslo metų pabaigtuves šventė Jurbarko krašto mokyklų vyresniųjų klasių auklėtiniai.

Įtariama, kad tuomet žinomų Darbo partijos Jurbarko skyriaus politikų atžala sodybos teritorijoje ėmė priekabiauti prie merginos, o atstumtas žiauriai ją sumušė ir pasikėsino išžaginti, atliko kitus prievartos veiksmus.

Iškilus istorijai į viešumą smurtautojo tėvai paskelbė narystę partijoje sustabdę.

Rado kraujo klane

Paauglei buvo nustatytas dvigubas žandikaulio lūžis, nuo smūgių jai buvo pažeista trachėja, įskilo Adomo obuolys, buvo išmuštas dantis, o kitus pažeistus dantis teko specialiai sutvirtinti.

17-metė rasta kraujo klane, jos kūnas buvo nusėtas žaizdomis ir mėlynėmis. Mergina du mėnesius beveik nepajėgė kalbėti, jai atlikta sudėtinga, 3 valandas trukusi žandikaulio operacija.

Įtariamasis ilgai neigė savo kaltę, tačiau vėliau poziciją pakeitė – prisipažino. Taip pasielgti jį greičiausiai privertė liudininkų ir pačios merginos parodymai.

Per tyrimą buvo apklausta apie 30 liudininkų. Ypač svarūs buvo ne tik nukentėjusios merginos, bet ir vakarėlyje dalyvavusių kitų moksleivių parodymai.

Vaikinai ir merginos nuosekliai papasakojo, kaip jurbarkietis su bendraamže vaikščiojo lauke prie sodybos, kaip jos pasigedo viduje buvę klasiokai, netrukus radę ją siaubingai sudaužytą.

Merginos skriaudikas buvo apsvaigęs nuo alkoholio.

Dešimtokę žiauriai sumušęs jurbarkietis fizinių jėgų tam turėjo daugiau, nei pakankamai. Vaikinas tuo metu buvo puikiai žinomas mišrių kovos menų sportininkas. Klube „Pantera“ sportavęs paauglys savo sąskaitoje turėjo ne vieną iškovotą apdovanojimą ne tik rajono, bet ir šalies turnyruose.

„Dukra gynėsi ir šaukėsi pagalbos, bet draugai neišgirdo. Jis pasakė, kad ją nužudys“, – viename interviu po įvykio prisiminė merginos tėvas.

Bauginimų, liudininkų teigimu, sulaukė ir jie patys, kai radę sudaužytą draugę kvietė policiją ir medikus.

Laukia laisvėje

Jaunuolis teismo sprendimo laukė nesuimtas, jam buvo skirta intensyvios priežiūros priemonė – elektroninė apykojė.

Po įvykio į laisvę su pasižadėjimu neišvykti paleistam įtariamajam vėliau Tauragės apylinkės teismas sugriežtino kardomąją priemonę – skyrė namų areštą ir apykoję.

Taip teismas nusprendė gavęs pagrįstų duomenų, jog nukentėjusiajai buvo grasinta, reikalaujant tylėti.

Sukėlė paniką

Tai, kad iš pradžių kovotojui buvo skirta itin švelni kardomoji priemonė sukėlė nemažą paniką tiek miestelyje, kuriame gyveno vaikino auka, tiek visame Jurbarko r.

Netrukus pasigirdo kalbos, kad miestelyje sukiojasi neaiškūs automobiliai su jaunuoliais, bandoma bauginti liudininkus, paveikti nukentėjusiosios šeimą.

Policija šią informaciją tikrino ir paneigė kalbas apie automobilius. Tačiau duomenis įvertinęs teismas kardomąją priemonę vis tik sugriežtino.

Sulaukė palaikymo

Istorijai pasiekus viešumą mergina ir jos šeima sulaukė daugybės palaikymo. Žmonės aukojo pinigus operacijai, teisininkai siūlė savo paslaugas, nukentėjusiąją Kauno klinikose aplankė prezidentas Gitanas Nausėda.