Lietuvoje

2020.02.27 07:33

Santaros klinikose paskelbtos rekomendacijos atšaukti nebūtinas operacijas

atnaujinta 11.35
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2020.02.27 07:33

Reaguojant į trečiadienį paskelbtą ekstremaliąją situaciją valstybės mastu, Santaros klinikose paskelbtos rekomendacijos atšaukti nebūtinas planines operacijas bei riboti lankytojų srautus.

Dėl konkrečių prevencinių priemonių klinikų vadovai tarsis ketvirtadienį.

Kaune priemonės sustiprintos prieš dvi savaites

Kauno klinikinė ligoninė teigia atsargumo priemones taikanti jau daugiau nei dvi savaites, kai mieste buvo paskelbta gripo epidemija. Ligoninės atstovas spaudai Saulius Tvirbutas sako, kad įstaigoje taip pat yra ribojamas pacientų lankymas, atidedamos neskubios planinės operacijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentų užsiėmimai įstaigoje.

„Kadangi mieste paskelbta gripo epidemija, mes tokias priemones taikome jau kurį laiką. Darbas nėra paralyžiuotas, teikiama pagalbą, operacijos vyksta įprastu ritmu, bet taip, jų sumažėję“, – BNS sakė S. Tvirbutas.

Anot jo, asmenys, kuriems įtariamas COVID-19, vežami į Infekcinių ligų korpusą – nuo kitų skyrių izoliuotas patalpas su atskiru įėjimu. Šiuo metu čia yra apie 10 lovų, bet yra galimybė skubiai išplėsti vietas ligoniams su ūmiomis infekcijomis.

Respublikinė Panevėžio ligoninė kol kas papildomų atsargumo priemonių netaiko, BNS nurodė ligoninės atstovai.

Su Klaipėdos universitetine ligonine, turinčia Infekcinių ligų skyrių, BNS ketvirtadienį nepavyko susisiekti.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika taip pat sako, kad įstaiga papildomų saugumo priemonių dar nesiėmė, nors po ketvirtadienį Vilniuje vykstančio Valstybės ekstremaliųjų situacijų centro posėdžio gali sugriežtinti ligonių lankymą. Anot jo, ligoninė visiškai pasiruošusi priimti pacientus su koronavirusu, jei to reikėtų.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, COVID-19 protrūkis nusinešė daugiau kaip 2,7 tūkst. žmonių gyvybių. Naujuoju koronavirusu beveik 40-yje šalių užsikrėtė daugiau kaip 81 tūkst. žmonių, didžioji jų dalis išlieka Kinijoje.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, ketvirtadienio rytą Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų nebuvo užfiksuota.

Dabar laukiama atsakymų dėl 12 mėginių, jau yra patikrinta daugiau nei 50 mėginių, visi jie buvo neigiami. Bendrasis pagalbos centras per parą sulaukia daugiau nei 100 su koronavirusu susijusių skambučių.

Valstybės ekstremaliųjų situacijų centras ketvirtadienį renkasi į pirmąjį posėdį, kuriame tarsis dėl priemonių prieš koronavirusą.

Trečiadienį ekstremalią situaciją valstybės mastu paskelbusi Vyriausybė įsteigė šį centrą ir jam vadovauti paskyrė sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą.

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis išvakarėse tvirtino, kad nacionaliniu mastu paskelbta ekstremali situacija, be kita ko, suteiks teisę operacijų centrui spręsti, ar leisti valstybės tarnautojus į komandiruotes ir keliones koronaviruso paveiktose valstybėse ar atskiruose jų regionuose, švietimo ir kitoms įstaigoms bus galima nurodyti privalomai turėti dezinfekcinių priemonių.

Šiuo metu Užsienio reikalų ministerija yra pateikusi rekomendacijas nevykti į kai kuriuos Kinijos, Italijos, Pietų Korėjos regionus.

Premjerą Saulių Skvernelį pavadavęs energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas trečiadienį tvirtino, kad centras taip pat turės galimybę įvertinti, ar reikia riboti skrydžius, atnaujinti vidinių Šengeno erdvės sienų patikrą, tačiau tam, pasak ministro, kol kas poreikio nėra.

Vyriausybė trečiadienį jau numatė iš rezervo skirti 150 tūkst. eurų papildomoms apsaugos priemonėms ir kitoms nenumatytoms išlaidoms, kurių patirtų institucijos saugantis koronaviruso grėsmės. A. Šešelgio teigimu, respiratorių ir kitų apsaugos priemonių valstybė yra įsigijusi, o ekstremali situacija leis jas skirti gydymo įstaigoms paprasčiau.

Šios priemonės bus skirtos medicinos įstaigų veiklai užtikrinti.

Kinijoje sausį kilus COVID-19 viruso protrūkiui, jis išplito daugiau nei 30-yje pasaulio valstybių. Pasaulyje registruota daugiau nei 80 tūkst. susirgimų, mirė 2,7 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.