Lietuvoje

2015.09.23 13:15

A. Paulauskas: šarvuočiai perkami skaidriai

ELTA2015.09.23 13:15

Išklausęs Krašto apsaugos ministerijos informaciją apie pėstininkų kovos mašinų pirkimą, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad procesas vyksta skaidriai.

A.Paulausko teigimu, nuo pareigų nusišalinusio Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) direktoriaus Valdo Tutkaus teiginiai dėl pirkimo neskaidrumo yra nepagrįsti.

„Visi buvusio kariuomenės vado pasisakymai, kad jis žinojo apie rezultatą, tikrai yra netiesa. Yra labai atidžiai svarstomi tie pasiūlymai, kol kas vyksta rinkos analizė, jokių sprendimų nėra“, – po susitikimo su KAM atstovais sakė NSGK vadovas.

Anot A. Paulausko, šiuo metu KAM renkasi iš 5 labiausiai kariuomenės poreikius atitinkančių pasiūlymų, tačiau kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas pabrėžė, kad Gynybos resursų tarybai bus pateikti visų 12 kompanijų, panorusių dalyvauti pirkime, siūlymai.

Rugsėjo mėnesį V. Tutkus pareiškė, kad šarvuotų kovos mašinų konkursas vykdomas fiktyviai, o kad laimėtoju bus pasirinktas „Artec“ gaminamas „Boxer“ šarvuotis, jis esą žinojo jau prieš metus. Anot V. Tutkaus, „Boxer“ įsigijimo kaina gali siekti 500 mln. eurų – 35 proc. daugiau nei kitų šarvuočių, o „Artec“ nenori bendradarbiauti su Lietuvos kompanijomis gaminant ir aptarnaujant „Boxer“.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas V. Tutkaus teiginius vadina asmenine nuomone ir sako, kad galutinis sprendimas dėl šarvuočių bus priimtas rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje. KAM pasirinkimui dar turės pritarti Valstybės gynimo taryba.

„Krauss-Maffei Wegman“ ir „Rheinmetall“ gynybos pramonės kompanijas vienijantis „Artec“ koncernas šarvuočius „Boxer“ Lietuvai siūlo su 30 mm automatinės patrankos „Puma“ bokšteliu. Kariuomenės vado J. V. Žuko teigimu, šarvuočiai bus ginkluoti ir „Javelin“ vidutinio nuotolio prieštankinėms raketomis.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.10.28 12:24

Nauji COVID-19 atvejai: infekcija sparčiai plinta Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse, vejasi Šiauliai patvirtinti 776 nauji užsikrėtimo atvejai ir 3 mirtys, atnaujinta 12.47

7
Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.10.28 14:35

Skvernelis sureagavo į Šimonytės pastabą dėl valstybės pinigų: jei bus paskirta premjere, galės šiuo klausimu rūpintis nemano, kad būtų logiška įvesti šalies karantiną; atnaujinta 14.45

8